$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Müftülük din istismarına karşı kitap dağıttı

Müftülük din istismarına karşı kitap dağıttı
  • 31.07.2019
  • 426 kez okundu
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ve Espiye ilçe müftülüğüne gönderilen din istismarına karşı kitaplar ilçe kaymakamı, belediye başkanı, cumhuriyet savcısı, jandarma komutanı,  emniyet müdürü, milli eğitim müdürü ve ilçe gençlik ve spor müdürlerine hediye edildi.

Toplumun doğru dini bilgi ile buluşturulması için Diyanet İşleri Başkanlığının ciddi faaliyetler yürüttüğünü belirten ilçe müftüsü Yavuz Koçak, bu konuda yoğun bir seferberlik içerisinde yayınlar yapıldığını, Başkanlığın, birçok yayınıyla hem din istismarıyla mücadele hem de vatandaşları yanlış bilgiler, hurafeler ve bidatlardan arındırmak için ciddi bir faaliyet yürüttüğünü söyledi.

Koçak,” Diyanet yayınlarımız çocuktan gence, hanıma, aileye ve toplumun her kesimine ulaşabilecek şekilde çeşitlilik gösteriyor. Başkanlığımız din istismarıyla mücadele kapsamında geçen yıl yaklaşık 1 milyon kitap dağıttı. Bu kitapçıkların bir tanesi FETÖ, bir tanesi DEAŞ’ı kapsıyor. Kitapçıkların içerisinde bizi derinden etkileyen bu iki yapıya dair çok net ifadeler ve ikazlar bulunmakta. Toplumumuzu ve insanımızı bundan sonra din istismarı yapan oluşumlar ve yapılara karşı bilinçlendirmeye yönelik önemli mesajlar var. Yani isimleri değişebilir, farklı kılıklara girebilirler ama asıl olan insanımızı dini istismar ederek zarar görmesinden korumaktır.” dedi.

(Fikret BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%