$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Müftü Koçak’tan cezaevine ziyaret

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi Müdürü Orhan Akpınar’ı ziyaret ederek, ilçe müftülüğünce Espiye cezaevinde yürütülecek çalışmaları istişare ettiler.

Müftü Koçak’tan cezaevine ziyaret
  • 04.12.2019
  • 481 kez okundu
Reklam

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı arasındaki tutuklu ve hükümlülerin dinî ve ahlaki gelişmelerini sağlamaya yönelik işbirliği protokolü gereğince cezaevinde programlar yaptıklarını belirtti.

Müftü Koçak, İlçe Vaizi Ahmet Yılmaz ve Merkez Cami İmam Hatibi Necati Yaşar’ın, müftülüğün mahkûmlara yönelik çalışmaları kapsamında dini sohbetlere devam ettiğini, Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Cezaevinde 2 adet konferans verdiklerini

hatırlattı.

Din görevlilerince cezaevinde arzu eden mahkûmlara Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğretildiğini aktaran Koçak, “Buradaki vatandaşlarımızın dini konulardaki sorularını cevaplandırıyoruz. Mahkûmları dini, milli ve ahlaki konularda bilgilendirmek için gereken gayreti gösteriyoruz” dedi.

Cezaevi Müdürü Orhan Akpınar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, açık ve kapalı ceza evinde yapılan dini sohbetlerin hükümlüleri psikolojik olarak rahatladığını ve moral bulduğunu söyledi.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ