$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

TSO: Modern Limancılık yapılmalı

TSO: Modern Limancılık yapılmalı
  • 10.07.2019
  • 841 kez okundu
Reklam

Giresun Limanı’ndan nakliye yapan Giresun S.S. 61 Nolu Damperli Kamyoncular Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ercan Bekdemir ve yönetim kurulu üyeleri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti. Çakırmelikoğlu, “Bugünlerde şehrimizde çevre kirliliğine neden olan limanda modern bir yükleme/boşaltma sistemine ihtiyaç olduğu da görülmektedir” dedi.

“LİMAN ÇALIŞTIRILMALIDIR”

Giresun Limanı’na 130’u aşkın tır ile hizmet verdiklerini ifade eden Giresun S.S. 61 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Bekdemir; “Giresun Limanı’ndan Erzurum’dan Çorum’a, Samsun’dan Afyon’a, Antep’ten Ankara’ya nakliye yapmaktayız. Kooperatifimize bağlı 52, Espiye Kooperatifine bağlı 35 ve Tirebolu Kooperatifine bağlı 40 tır ile 24 saat hizmet vermekteyiz. Son dönemde Giresun Limanı hakkında sosyal medya başta olmak üzere yerel basında çıkan haberler bizleri tedirgin etmektedir. Bizler limanın çalışmasına yönelik birçok yatırım yaptık ve şuan bu yatırımlarımızdan dolayı endişeliyiz. Odamızdan Giresun Limanının çalıştırılması adına destek bekliyoruz” dedi.

“MODERN YÜKLEME/BOŞALTMA SİSTEMİNE GEÇİLMELİ”

Görev süremizde iş dünyasının menfaatlerini yasal çerçevede korumaya özen gösterdiklerini ve böyle olması içinde mücadelenin süreceğini ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Giresun Limanı daha öncede ifade ettiğimiz gibi özellikle uluslararası yük nakli ticareti için çalıştırılmalıdır. Limanın atıl veya başka bir amaç için kullandırılmasını kabul etmemizin mümkün olmadığını, Giresun ve ülkemizin azami fayda sağlayacak şekilde süreçten kazançlı çıkması taraftarı olduğumuzu özellikle tekrarlamak isterim. Verilen taahhütlerin yerine getirilmesi ve kanunlar çerçevesinde uygulamalara ehemmiyet gösterilmesi öncelikler arasında yer almalıdır. Bugünlerde şehrimizde çevre kirliliğine neden olan limanda modern bir yükleme/boşaltma sistemine ihtiyaç olduğu da görülmektedir. Dolayısıyla yüklenici firmanın eksiklikleri var ise en kısa zamanda çözüm üreterek kent ile entegreli bir yapı modeline geçmeleri, ürün ve hizmet alımı tedariklerinin tamamının da şehirde faaliyet gösteren acentelerimiz vasıtasıyla yapılmasını arzulamaktayız. Bu doğrultuda görüşlerimizi ilgili birimlere iletmekle birlikte takipçisi olduğumuzu da belirtmek isterim” sözlerini vurguladı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%