$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

MİRAÇ KANDİLİ ESPİYE’DE COŞKUYLA KUTLANDI

MİRAÇ KANDİLİ ESPİYE’DE COŞKUYLA KUTLANDI
  • 04.04.2019
  • 413 kez okundu
Reklam

Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili dolayısıyla Espiye’de camilerde düzenlenen programlara vatandaşlar akın etti.

Miraç Kandili dolayısıyla Espiye merkez, mahalle ve köylerdeki tüm camilerinde kandil programları düzenlendi. Vatandaşlar, kandil programlarına akın ederek, bu kutlu geceyi hep beraber idrak etmenin mutluluğunu yaşadılar.

Espiye Ulu Camiinde düzenlenen Miraç kandili programında din görevlileri Kuranı Kerim Mevlit ve ilahi okudular. İlçe Müftüsü Yavuz Koçak Vaaz ederek, okunan kuranı kerimin duasını yaptı.

“MİRAÇ BİR BEREKET YOLCULUĞUDUR”

Müftü Yavuz Koçak, Miraç bir bereket yolculuğudur. Miraç bir ümit ve diriliş yolculuğudur. Miraç beşeriyetin insanlığa, fiziğin metafiziğe, bedenin ruha, kulun rabbine yükselişidir. Kişinin kendi semasına iç dünyasına yaptığı yolculuktur. Miraç Sadakattir, imanla küfür arasında ince bir çizgi, imanın ibresidir. Müminin miracı namazdır. Peygamber efendimizin getirdiği en büyük hediyedir namaz” dedi. Miracın bize hatırlattığı değerlerin en önemlisinin Mescid-i Aksa olduğunu kaydeden Koçak, Kullukta ve insani değerlerde en yüce mertebelere yükselişi simgeleyen Miraç Gecesinin, zihinlerimize berraklık, kalplerimize ferahlık, akıllarımıza genişlik ve hayatımıza huzur getirmesi dileği ile aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesini ve insanlığın barış, huzur, hidayet ve yükselmesine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. ”şeklinde konuştu.

Mevlit Kandili programına katılan cemaate çeşitli ikramlar yapıldı. Vatandaşlar Miraç Kandili programıma büyük ilgi gösterdiler.

HABER&FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ