$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,52 / Satış: 6,55

‘Milli ruh 15 Temmuz’da şahlanmıştır’

‘Milli ruh 15 Temmuz’da şahlanmıştır’
  • 13.07.2019
  • 533 kez okundu
Reklam

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

“15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizi, demokrasimizi ve geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri silahları aziz ve fedakâr milletimize karşı doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır” diyen Tatlı, “3 yıl önce Takvimler, 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşamını gösterdiğinde, devlet kurumlarımıza sızan hain ihanet şebekesi gerçek yüzünü göstererek, Türk Milletinin bizzat kendisine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı alçakça ve acımasızca bir saldırıya geçmiştir. Yüce milletimiz; üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, tehditlere, gözlerinin önünde vatandaşlarımızın şehit edilmesine ve yaralanmasına rağmen ülkesini hainlere teslim etmemiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, milli birlik ve beraberlik içinde darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir” dedi.

“İHANET ODAKLARI MİLLÎ RUH KARŞISINDA DURAMAMIŞTIR”

Tatlı açıklamasında, “Milletimiz vatanını koruma, demokrasi ve onun temelini oluşturan millet iradesini, bağımsızlığına sahip çıkma konusundaki kararlılığını şanlı tarihimizde olduğu gibi 15 Temmuz 2016 tarihinin gecesinde ve devam eden süreçteki demokrasi ve dayanışma nöbetleriyle de tüm dünyaya göstermiştir.15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türk ve Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milleti tam kalbinden hançerlenmiştir. Millî iradenin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması ve asker kıyafetine bürünen canilerin vatandaşlarımıza silâh doğrultması birer ihanet simgesi olarak tarihe geçmiştir. Şunun özellikle bilinmesi isteriz ki hiçbir bahane; demokrasiden kopuşa, silâhlı müdahaleye ve ara rejim özlemlerine dayanak teşkil edemeyecektir. 15 Temmuz gecesi göstermiştir ki, hiçbir ihanet odağı ayağa kalkan millî ruh ve demokrasi inancımız karşısında duramayacak; Türk milleti yenilmeyecek, Türk devleti yıkılmayacaktır” şeklinde konuştu.

“MİLLİ RUH ŞAHLANMIŞTIR”

Tatlı, “Kalkışmanın önlenmesinde büyük bir motivasyon sağlayan vatandaşlarımızın cesaret ve fedakârlık timsali tutumlarının da tarihî bir nitelik taşıdığı tartışmasızdır. FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasına göğsünü siper eden Türk milleti ile devlet töresini ve demokrasimizi ayakta tutma kararlılığı gösteren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyaset ve devlet adamlarımız sayesinde millî ruh şahlanmış, yeni bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Aziz Türk milleti, kenetlenip devletine, cumhuriyetine, demokrasisine, istiklâl ve istikbâline sahip çıkarak tüm dünyaya örnek olacak bir davranış sergilemiştir.  Artık dünya demokrasi tarihi Türk milletinin adını anmadan yazılamayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Kenan Tatlı şunlara yer verdi; “15 Temmuz Şehitlerimize ve Gazilerimize minnetlerini dile getiren Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, ruhları şad, mekânları cennet olsun diyoruz. Yine o gece hainlere karşı kahramanca direniş gösterirken gazilik onuruna erişen vatan evlatlarına da şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ