$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

MİLLİ DEĞERLERE BİR DESTEKTE GAPDER’DEN

Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı ve Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Fırat Canikli, dernek olarak milli değerlere sahip çıktıklarını kaydetti.

MİLLİ DEĞERLERE BİR DESTEKTE GAPDER’DEN
  • 10.10.2018
  • 638 kez okundu
Reklam

Canikli yaptığı basın açıklamasında, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na (TAŞPAKON) bağlı Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (KARAPAFED) üyesi Karabük Aşçılar ve Pastacılar Derneği (KARAPDER) olarak son zamanlarda ülkemizde kurgulanan ekonomik oyunlar ve yaptırımlar nezdinde, hükümetimizin almış olduğu, ana fikrini milli ve yerli üretimin oluşturduğu aksiyonlara koşulsuz destek veriyoruz” dedi.

Canikli şunları belirtti;

“Üst kuruluşumuz Taşpakon’un tarafımıza tebliğ ettiği 27.09.2018 tarihli, 2018/55 sayılı, Milli Değerlerin Korunması ve Yerli Ürün Kullanımına Destek konulu yazıya istinaden, bizde GAPDER olarak konu ile ilgili, gıda, mutfak ekipmanı, set üstü, porselen, üniforma, sunum ekipmanları vb. olmak üzere üyelerimizin görev aldıkları işletmelerde yerli ve milli ürünlerimizin kullanımına dikkat etmeleri konusunda gerekli teşvik ve yaptırımları uygulamaya başladık. Bu bağlamda Giresun merkez ve ilçelerinde gerek mülki amirlikler ile yerel yönetimler gerekse eğitim kurumları ve STK’lar ile işbirliğine gidebileceğimizi bildirir, halkın bilinçlendirilmesi için Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu İle Türkiye Lokantacılar Ve Pastacılar Federasyonu iş birliği ile hazırlanan ilgili kaynakları paylaşarak bu bilincin artırılması konusunda gerekenlerin yerine getirilmesi için göreve hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ