$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Milletvekili damadı olunca akan sular duruyor mu?

Milletvekili damadı olunca akan sular duruyor mu?
  • 24.02.2020
  • 637 kez okundu
Reklam

AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün damadının kıyı kenar kanununa aykırı hareket ettiği iddia ediliyor.

Damat Ahmet Dede’nin, Denizkızı plajının arkasında bulunan Karaburun sahilinde bulunan evine karayolları dolgu alanını doldurup betonlayarak, yol çalışmaları yaptığı belirtildi.

Alınan bilgilere göre önceki gün yasal olmayan çalışmaya jandarmanın müdahale ettiği öğrenildi. Olay yerine çağrılan damat Ahmet Dede, “Tutanak tutmayın, ben yaptığımı sökerim. Karaburun Muhtarı yolu yap dedi bende yol yapmaya başladım” dediği vurgulandı.

Konuyla ilgili olarak Milletvekili Cemal Öztürk’ün, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

Cumhuriyet Savcılarının konu ile ilgili herhangi bir soruşturma açıp açmadığı bilinmiyor.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Bu arada Milletvekili Cemal Öztürk’ün damadının gerçekleştirdiği olay sosyal medyada da gündem oldu.

İşte o yorumlar;

DAMAT AÇIKLAMA YAPTI

Bu arada Milletvekili Cemal Öztürk’ün damadı sosyal medyadan açıklama yaptı. Damat Ahmet Dede şunlara yer verdi;

OSMAN USTA;

Bir dönem Doğru Yol Partisi Görele ilçe başkanlığı da yapan Osman Usta söz konusu olay ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara yer verdi;

“Giresun AKP milletvekili Cemal Öztürk’ün damadı Ahmet Dede hakkında yazdığım bugünkü yazımdan sonra.. Hem suçlu, hem güçlü, hem arsız, hem yüzsüzlük yaparak yalanı ekmek su gibi yemiş.
Sayın Osman Usta diye bir yazı yazmış. Aşağıda paylaştığım fotoğraflar arasında.
Yazdığı, konuştuğu yalanları sizlerle paylaşayım dedim. Yeter artık bu millet ne aptal ne geri zekalı herkes herşeyi görsün.
Kendinizi ne zannediyorsunuz?
Kimsiniz arkadaşım. Milletvekilinin etiketi ile caka satan bir adamsın. Giresun’a gidip vekilin danışmanı ile bürokratlara ” bizi üzersiniz” deyip hüküm kurup iş tutuyorsunuz..
Benim yaptığım evime yol vardı da önüne plaj yaptılar dediğin yer var ya, o yolu plajı kurunca ben açtım. orada yol mol yoktu. Cümle alem biliyor kendini daha fazla kepaze etme. Aşağıdaki fotoğrafa bak daha önce orada yol olmadığını görürsün. Yalanını yesinler senin.
Arkadaşım sana evinin tapusu yok demedim ki, denizi doldurup ev yaptın dedim. Aşağıdaki fotoğrafa bak, tapulu yerin kadar da denizin içine duvar yaparak, doldurarak arazini iki misline çıkardın. Sit alanınına koca bir Çin seddi yaptın. Bak aşağıya fotoğraflarda var.
Böylece Senin uçurum olan arazin deniz doldurularak dümdüz bir arsa oldu.. Kazandığın alanın yarısı tapulu malın yarısı devletin Sit alanı.
Arkadaşım, senin üç ay denizin içinden Çin seddi gibi yapıp yükselttiğin sit alanındaki tahribatını, plaja gelen binlerce insan gördü, olaya şahit. O günkü yaptığın tahribatı Kim şikayet etti ise üç ay boyunca hiç bir yetkili inşaatın yanına bile gelemedi. Kime masal okuyorsun.
Gelelim Giresun Çevre il müdürlüğüne: Ahmet Dede ye Giresun da kanunsuz her işi yapmak serbest mi? Neden bunlar olurken hiç çıkıp gelmediniz? Bir gün üç gün beş gün değil üç ay çalışıldı tam üç ay. Derelerin denizlerin sahibi Ahmet Dede mi? Bu adamın Dokunulmazlığı mı var?
Gelelim Karaburun köyü muhtarına, aynı zamanda CHP Görele ilçe başkanı. Aldığı beton rant her neyse yapılan kanunsuzluğu örtmeye yettiği için mi 15 gündür burnunun dibindeki çalışmayı pas geçiyorsun?
Deniz kızında tuvalete taş koyulsa jandarma çağırıyorsun, şikayet ediyordun muhtar. Ahmet Dede bugün jandarmaya gayet rahat bir biçimde ”Komutanım Karaburun muhtarı yap yolu dedi de yapıyorum” dedi.
Demem o ki parası ve siyasi gücü olan her şeyi yaparım şımarıklığı yapıyor. Rantın da AKP si, CHP si yokmuş. Görün işte. Maalesef durum bu.”

CHP İLÇE BAŞKANI SESSİZ Mİ KALDI?

Osman Usta’nın iddialarından CHP’de nasibini aldı. Damadın ”Komutanım Karaburun muhtarı yap yolu dedi de yapıyorum” dediği vurgulanırken Osman Usta, “Gelelim Karaburun köyü muhtarına, aynı zamanda CHP Görele ilçe başkanı. Aldığı beton rant her neyse yapılan kanunsuzluğu örtmeye yettiği için mi 15 gündür burnunun dibindeki çalışmayı pas geçiyorsun?” dedi.

Aynı zamanda Göreleli olan CHP İl Başkanı Fikri Bilge ile CHP İlçe Başkanının nasıl bir açıklama yapacağını merak uyandırdı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ