$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Meteorolojiden Giresun için Turuncu uyarı

Meteoroloji, Giresun’un doğu ilçelerinde kuvvetli, gök gürültülü sağanak ve dolu yağışlarına karşı Turuncu, diğer ilçelerin tamamı için de Sarı uyarıda bulundu.

Meteorolojiden Giresun için Turuncu uyarı
  • 30.09.2020
  • 308 kez okundu
Reklam

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Keşap, Yağlıdere, Espiye, Güce, Tirebolu, Doğankent, Görele, Çanakçı ve Eynesil ilçeleri için Turuncu uyarı verilirken, Merkez, Dereli, Bulancak, Piraziz, Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri için ise Sarı uyarı yapıldı.

Yapılan uyarıda yağışların çok kuvvetli ve dolu şeklinde olması beklendiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve heyelan tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istenildi.

 

TURUNCU UYARI NEDİR?

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

Turuncu uyarı yapılan ilçelerimizde; Çok Kuvvetli (51-75 Kg/m2) yer yer şiddetli (76-100 Kg/m2) gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve heyelan tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

SARI UYARI NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Sarı uyarı yapılan ilçelerimizde; Kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve heyelan tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%