$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Merhum Soner Karaman yad edildi

Espiye’de 1980-89 yılları arasında belediye başkanlığı yapan merhum Soner Karaman sevenleri tarafından ölümünün 28. yılında rahmetle anıldı.

Merhum Soner Karaman yad edildi
  • 17.08.2020
  • 524 kez okundu
Reklam

Espiye eski belediye başkanı, Türk Milli Talebe Federasyonu Genel başkanı Soner Karaman vefatının 28. yılında dualarla anıldı.

Tertip komitesi adına görüşlerini belirten Ömer Anaç, geçen yıl anma etkinliği yaptıklarını eksik de olsa güzel bir anlamlı anma günü gerçekleştirdiklerini bu yıl pandemi nedeniyle yapamadıklarını, bu yıl videolu etkinlik yaptıklarını kaydetti.

Soner Karaman’ın oğulları Alper Tunga Karaman ve Emre Karaman babalarının 28 yıldır vefatından bugüne hala konuşulması Espiyelilerin ve arkadaşların ahde vefaları ve sevgileridir dediler.

Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yeni Çağ gazetesi yazarı Ahmet Gürsoy, Soner Karaman’ın örnek belediyecilik yaptığını ve bir Espiyeli olarak Türk Milli Talebe Fedarasyonu Genel başkanı olması Soner Karaman’ın liderlik özelliği olduğunu söyledi.

Eski Espiye Belediye başkanı İbrahim Önal’ da Soner Karaman’ın Türk Milli Talebe Federasyonu genel başkanlık seçilme sürecini, eski Anavatan Partisi Espiye ilçe Başkanı Ömer Akpınar Soner Karamanın belediyecilik hizmetlerini, gazeteci, yazar emekli İmam Hatip Lisesi

Müdürlerinden Hikmet İlhami Temel ise, Soner Karaman’ın bir siyaset adamı değil, fikir adamı olduğunu, Soner Karamanı anmak ve anlatmak Espiyelilerin görevi olduğunu dile getirdiler.

Giresun basınının değerlerinden Ethem Bakar ise, Soner Karaman’ın kendisinin Ülkücü olmasına vesile olduğunu anlattı. Soner Karamanı tüm dost ve arkadaşları rahmetle andıklarını belirtiler.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%