$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

MEKKE’NİN FETHİ KUTLANDI

Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Mekkenin Fethi” Giresun 19 Eylül kapalı spor salonunda kutlandı.

MEKKE’NİN FETHİ KUTLANDI
  • 02.01.2019
  • 611 kez okundu
Reklam

Programın açılışı İbrahim Hıdır’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sonrasında AGD Giresun Şube Başkanı Murat Yüksel yaptığı selamlama konuşmasında “Her yıl yapmış olduğumuz programlarla Mekke’nin Fethini kutluyoruz. AGD olarak 81 şubemizde yaklaşık 600 yerde bu kutlamalar yapılacak. Biz de Giresun Şubesi olarak iki yerde bu kutlamaları yapıyoruz.” dedi. Selamlama konuşmasından sonra derneğin amacının ve faaliyetlerinin gösterildiği tanıtım sinevizyonu izlettirildi. Mehter Takımı yaptığı gösteri ve söylediği marşlarla dinleyicilerden büyük alkış aldı. Muhammed Yıldırım okuduğu şiirle, Judo Antrenörü Ercan Çağlayan ve öğrencileri spor gösterileri ile programa renk kattı.

Konuşmanın ardından Dünya Kur’an okuma 1’incisi Faruk Şahin ve Türkiye Kur’an okuma 1’incisi İbrahim Deniz Kur’an Kerim okudular. Kur’an tilaveti ve güzel sesleri ile salonu dolduran hafızlar dinleyenleri mest etti. Yunus Emre Kelleci ve Muhammet Saka’nın birlikte okudukları çifte ezan ve Grup Anadolu Gençlik’in söylediği ezgi ilgiyle dinlendi. Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği, emeği geçen ve destek verenlere plaket takdiminin yapıldığı program katılımcılar arasından kur’a ile belirlenen bir kişiye Umre hediyesi takdimi ile sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%