$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Maske kullanmayanlara ceza!

Giresun’da koronavirüs salgınını en aza indirmek ve alınan tedbirlere uyulması için denetimler sürüyor.

Maske kullanmayanlara ceza!
  • 15.08.2020
  • 373 kez okundu
Reklam

Vali Enver Ünlü koordinesinde süren denetimlerde, vatandaşlar ve işyeri sahipleri maske kullanımı ve sosyal mesafe konusuna uyarılıyor. Giresun merkezde 99 personelle gerçekleştirilen denetimlerde 792 kişi maske kullanımı konusunda, 447 kişi ise sosyal mesafe konusunda uyarıldı. Maske kullanmayan 4 kişiye 3 bin 600 idari para cezası uygulandı.

Giresun il genelinde kurulan denetim ekipleri tarafından 11 Ağustos Salı günü, İl Merkezinde bizzat Vali Enver Ünlü, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal, ilçelerde kaymakamların katılımı ve koordinasyonu ile belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde geniş katılımlı denetim yapıldı.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulmasının, salgınla mücadelenin başarısı açısından önemle olduğu vurgulanan denetimler; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanlarını (plajlar, cadde ve sokaklar vb.) kapsayacak şekilde planlandı.

792 KİŞİ MASKE KONUSUNDA UYARILDI

Yapılan uygulamalarda; Covid-19 hastalığının engellenmesi ve kontrollü sosyal hayat döneminde maske ve mesafe konusunda “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile İl merkezinde toplam 99 personelin katılımıyla, 15 bölgede oluşturulan yaya devriyelerce 09:00 12.00 ile 14:00-17:00 saatleri arasında yapılan denetlemelerde; (792) kişi Maske konusunda,  (447) kişi ise Sosyal mesafe konusunda uyarıldı, (197) işyeri kontrol edildi.

İl merkezi Toplu Taşıma araçlarında maske kullanımı kapsamında; (10) Trafik Personelinin katılımıyla, muhtelif duraklarda; (215) Dolmuş, (105) Ticari Taksi, (70) Şehirlerarası Otobüs denetlenmiş, (390) Sürücü, (2.980) Vatandaş bilgilendirilmiş, herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı.

4 VATANDAŞA 3 BİN 600 LİRA CEZA KESİLDİ

Maske takma yükümlülüğünü ihlal eden il merkezinde (4) vatandaşımıza tutanak düzenlenmiş olup, (3 Bin 600) TL idari para cezası uygulandı.

Valilik bünyesinde kurulan Denetleme Ekipleriyle yapılan kontrollerde; (51) Berber /Kuaför, (1) AVM, (7) AVM İçi İşyeri, (106) Toplu Ulaşım Araçları, (44) Ticari Taksi, (12) Taksi Durağı, (1) Pazaryeri, (22) Kahvehane/ Kıraathane, (1) Hamam/ Sauna /  Kapalı Yüzme Havuzu, (38) Lokanta/Kafe, (2) Çay Bahçesi, (2) Sahil Bandı Tesisleri, (5) Konaklama Tesisi, (10) Dernek Lokalleri, (8) Nikâh/Düğün Yeri, (3) Spor Merkezi, (3) Sinema / Tiyatro, (36) Camii denetlendi. Şehirlerarası Seyahat Tedbirleri kapsamında; (527) Özel Araç, (942) Kişi, (196) Ticari Araç, (1.813) Kişi, (723) Toplam Araç denetlenmiş, (2.755) Vatandaşımıza ikaz ve bilgilendirme yapıldı.

PAZAR YERLERİ DENETLENDİ

Pazaryerlerinde sosyal mesafenin korunması, maske takılması ve hijyen konularına dikkat edilmesi hususunda; Emniyet, Belediye Zabıtası, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Tarım Müdürlüğü Personeli ile müştereken;  Aksu Halk pazarında saat: 09:00- 18:00 saatleri arasında Pazar yerinde satış yapan; (60) Pazar esnafı, (100) Pazarı ziyaret eden vatandaş bilgilendirilmiş, (153) Adet maske pazaryerinde ve muhtelif sokaklarda dağıtılmış, Pazarın giriş ve çıkışına el dezenfektanı ve uyarıcı levhalar yerleştirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ