$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Maske, dezenfekte ve kolonyaya hücum!

Türkiye’de bir kişide koronavrüsü tespitinin ardından, halk maske, dezenfekte ve kolonyaya hücum etti. Özellikle maske ve dezenfekte fiyatları 35-40 oranında artarken, bazı firmalar ürünlerine yüzde 60’lara varan oranda zam yaptı. 42. Bölge Giresun Eczacı Odası Başkanı Unat, piyasada dezenfekte ve maske sıkıntısı olmadığını belirterek, vatandaşları eczacılarına güvenmeye çağırdı.

Maske, dezenfekte ve kolonyaya hücum!
  • 12.03.2020
  • 336 kez okundu
Reklam

Giresun’da da Koronavisürü alarmı. Valililik, Belediye, Sağlık İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar koronavirüsüne karşı tedbirleri en üst seviyeye çıkardı. Öte yandan vatandaşlar koronavirüsüne karşı kendi önlemini alıyor. Türkiye’de koronavirüsünün görülmesinin ardından halk, maske, dezenfekte ve kolonyaya hücum etti. Eczaneler, dezenfekte ve maske talebini karşılamakta zorlanıyor. Fazla talebe bağlı olarak maske ve dezenfekte fiyatlarının üretici firmalar tarafından artırıldığına dikkat çeken 42. Bölge Giresun Eczacı Odası Başkanı Çağrı Unat, koronovirüsünün global bir kriz olduğunu, Türkiye’de görülmesinin ardından dezenfekte ve maskeye olan talebin tavan yaptığını kaydetti. Unat, eczacıların, halkın dezenfekte, kolonya ve maske talebini karşılamak için yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu ancak, fiyat artışlarının eczacılardan kaynaklanmadığını, dezenfekte ve maske fiyatlarına yüzde 60’lara varan oranda üretici firmalardan kaynaklı zam yapıldığını ifade etti.

Unat, eczacıların talepleri karşılamak için firmalarla iletişim halinde olduğunu belirterek, “halkımız eczacısına güvensin” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ