$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Lösemili çocuklar için örnek davranış!

Lösemili çocuklar için örnek davranış!
  • 15.03.2020
  • 311 kez okundu
Reklam

Giresun Merkez Gedikkaya Ortaokulu 5/A sınıfından örnek davranış. 5/A sınıf öğretmeni Hacer Memiş önderliğinde öğrenciler lösemili çocuklar için “LÖSEV içi haydi sende ye…” sloganıyla gıda kermesi düzenledi. Okul bahçesinde düzenlenen kermesten elde edilecek olan gelir, LÖSEV’e bağışlanacak.

Veliler tarafından hazırlanan yiyeceklerin satışa sunulduğu kermese, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

5/A sınıfı rehber öğretmeni Hacer Memiş, “Bir öğrencimin teklifi ile, böylesine bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan çok mutluyum. Bizler eğitimciler olarak, öğrencilerimize sadece müfredat dersleri değil, ayrıca insanlık kavramlarını, milli değerlerimizi, örf ve adetlerimizi de öğretiyoruz. Onlara anne-babalık yapıyoruz. Kendi çocuklarımız gibi ilgi gösteriyor, duyarlı insanlar olması için özen gösteriyoruz. Öğrencilerimin bana böyle bir teklifte bulunmasıyla birlikte gördüm ki, öğrencilerimiz bizim gösterdiğimiz yolda ilerliyorlar. Lösemi çocuklarımıza az da olsa katkıda bulunmak, bir farkındalık oluşturmak, duyarlılık uyandırmak için böyle bir organizasyon yaptık. Buradan elde edilecek geliri LÖSEV Vakfına yatıracağız. Kermesimize destek veren ve katkıda bulunan okul müdürümüz ve müdür yardımcılarımız, öğretmenlerimiz, 5/A sınıfı öğrenci ve velilerine çok teşekkür ederim” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%