$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Limandan endişelerimiz var!

Usta, “Giresun limanı tam bir kapalı kara kutu. Giresun liman işletmesiyle ilgili endişelerimiz var. Depolar hangi standartlarda yapılıyor ve içlerine ne depolanıyor? Giresun’un ekonomik anlamda en değerli yeri yatırım adı altında peşkeş mi çekiliyor? Kimse yanlışlığı savunmasın” dedi.

Limandan endişelerimiz var!
  • 07.07.2019
  • 872 kez okundu
Reklam

Giresun Makine Mühendisleri Odası Başkanı Muammer Usta, Giresun liman işletmesiyle ilgi endişeleri bulunduğunu belirterek, Giresun limanının tam bir kapalı kutu olduğunu kaydetti.

Usta yaptığı açıklamada, limanda neler döndüğünü ve depoların içerisine neler konulduğunu merak ettiklerini ifade etti. Limanla ilgili Giresun Makine Mühendisleri Odası olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirten Usta, “limandaki amaç ne? Ne tür makinalar var? Nasıl bir imalat yapılıyor? Tam bir kara kutu. Ne tür ürünler geliyor? Sivil toplum kuruluşları ve Giresun kamuoyu ne yapıldığını bilmiyor. Giresun ekonomisi ve istihdamına önemli bir fayda sağlayacağı ifade ediliyordu. Ne kadar fayda sağladı? Kaç kişi istihdam ediliyor? Verilen sözler yapılan yatırımın amacına uygun mu? Giresun’un en güzel ve değerli yeri bu yatırım için uygun mu? Giresun’a ne kadar katma değer sağlıyor? Eğer bir katma değer sağlıyorsa eyvallah ama yoksa birilerine farkı düşüncelerle peşkeş çekildiyse de bunun karşısında sonuna kadar dururuz. Durmakta mecburiyetindeyiz. Bu bizim en önemli görevimiz çünkü varlığımızın amacı Giresun ve Giresun’un değerlerine sahip çıkabilmektir. Bizi bu memleket yetiştirdi bir yerlere getirdi. Bu memlekete borcumuz var. Bunu ödemeye hazırız. Giresun halkı bilgi sahibi olmalı. Geçtiğimiz günlerde burada bir de patlama meydana geldi. Can ve mal güvenliği tehlikede. Bu durumdan da endişeliyiz” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak limanla ilgili fikirlerini toplantılarda belirttiğini de vurgulayan Usta, “bu adam kimdir, nedir bize gelsin bilgi sunsun. Ne kadar katma değer sağlıyor, taahhüdü nedir. Bu konularla ilgili bu arkadaşlar bugüne kadar gelip herhangi bir bilgi vermedi bize. En azından bilgilendirme mecburiyetinde hissediyorum bizi. Giresun kamuoyunu rahatlatmak adına. Böyle bir endişe içerisindeyiz. Bunu giderme noktasında her doğru hareketin yanında oluruz. Kimse yanlışlığı savunmasın. Giresun’a kim katma değer sağlıyorsa da kimse onun karşısında durmasın” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ