$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Liman için imza kampanyası başlatıldı

Kısa adı KARDOĞA olan Karadeniz Doğa Koruma Federasyonu, Kale Mahallesini toz bulutuna boğan Giresun Limanı için Cumhurbaşkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının harekete geçmesi için imza kampanyası başlattı.

Liman için imza kampanyası başlatıldı
  • 30.07.2019
  • 556 kez okundu
Reklam

KARDOĞA Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yılmaz, Giresun Limanı’nda yapılan yükleme boşaltma işlemleri sırasında Kale Mahallesini toz kapladığını, balkonların, arabaların ve yolların her gün limandan gelen tozun içinde kaldığını bildirdi.

Başkan Yılmaz, “Dünyanın diğer yerlerinde liman yanı mahalleler toz içinde kalmazken Giresun Sahili ve özellikle Kale Mahallesi neden toz içinde? Buna neden bir önlem alınmıyor?” dedi.

“Şehir meydanından oturup denizi ve gün batımını izleyen halk artık sadece siloları ve tozun yağışını izliyor. Silolar nedeniyle şehre rüzgâr girmiyor” diyen Yılmaz şunlara yer verdi; “Turistik bir mahalle olan Kale Mahallesi başta olmak üzere şehir merkezinde halkın günlük yaşam kalitesini düşüren bu kirletici kaynağın incelenerek gerekli tedbirlerin alınmasını, mahalle halkının zor durumdan kurtarılmasını, Giresun’un tozdan ve şehri kapatan silolardan kurtarma çabalarımızı desteklemenizi diliyorum.”

İmza kampanyası için tıklayınız

.

.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ