$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Eyvah Almanlar yine Dünyayı Kurtarmağa Soyunuyorlar!

Ayhan KASAP
Ayhan KASAP
  • 11.10.2019
  • 230 kez okundu

Eğer insanlar yaptıkları hatalardan ders alsalar dı, tarih tekerrür edermiy di? Muhakkak etmez di! Çevremiz de ve memleket genelinde yaşanılanları gördüğümüz de, duyduğumuz da, insanların, bilhassa almanların, kendilerine ve başkalarına yaptıkları yanlışlardan, insanlığın başına getirdikleri felaketlerden, hiç ders almamış olduklarını dehşetle öğreniyoruz!

2015 yılında sonuna kadar açılan sınır kapılarından memlekete akınları hiç kesilmeden süren, zavallı!, fakir! afrikalıları kurtaracaklar. Afrika’nın nüfusu her gün 100 bin artıyor. Akına engel olmağa kalkan İtalyan hükümetini, başbakan, cumhurbaşkanı ve dışişleri bakanının direktifiyle akdenize giden alman gemilerinin, italyan kanunlarını çiğneyen icraatlarıyla yıktılar. Ardından yine bu akını durdurmağa uğraşan Avusturya hükümetini, bir video ile alaşağı ettiler. Tabi ki dünya sadece afrika’dan oluşmuyor. Doğum oranının kadın başı 5,3 olan Afganistan’a de el attılar. Dlf (Deutschlandfunk) isimli devletin radyosu, afganlıları güzel yayınlarla, Almanya’ya özendiriyor!

Memlekete dolan arap ve afrikalıların sayısı iki milyonu çoktan geçti. Aile birleşimiyle en az bir milyon kişiyi de üstüne eklersek, beş milyon işsizi olan bir memleketin geldiği yeri daha iyi görürüz! Sisteme ve topluma düşman olan bu insanların, geldikleri günden itibaren yaşamın her bölümüne taşıdıkları saldırılar, yaralama ve cinayetler, bu memlekete ve topluma uyum sağlama, integre edilme oranının sıfır olduğunu gözler önüne sererken, halkın %86 gibi büyük bir çoğunluğunun, hala kucak açıyor olması, inanılacak gibi değil! Afd dışındaki bütün partiler sınırları kaldırılan memlekete,ellerini kollarını sallayarak paraya koşanları büyük bir sevgiyle karşılıyorlar. Bu insanların memlekete doldurulmasına itirazı olmayan, yapılanların iyi olduğunu belirten bu insanlarla konuşmak, düşüncelerini öğrenmek pek kolay değil; insanlara yardımın her insanın görevi olduğundan tutun da, Almanya’nın dünyanın zengin ülkelerinden birisi olduğunu, ellerindeki büyük pastadan onlara da pay düşüyor gibi ifadeler duyuyorsunuz. Ama hiç birisinin aklına, bu insanların memleketi çok kısa bir gelecek de, geldikleri memleketlerin seviyesine düşürecek olduklarını, onlara hiç emek sarfetmeden verilenler kısılmağa başlandığın da, memleketin altını üstüne getirecekleri gelmiyor! Bu çok sevecen aptalların, pardon almanların içinde, siz de onlar gibi yıllar önce bize sığındınız ifadesini dillendirecek kadar, tarihten ve de günümüzden nasibini alamamış yaratıklar da var! Biz Almanya’ya, almanların davetiyle çalışmak için geldik ve de çalıştık. Atatürk’ün kurduğu Türkiye, en az Almanya, hatta ondan daha da fazla sivilizasyondan nasibini almış bir ülkeydi! Bizi buraya doldurdukları haydutlarla aynı kefeye koymak…..Neyse…

Almanya’ya dolan göçmenleri hiç bir AB ülkesi kabullenmiyor. AB adına başta Türkiye olmak üzere yapılan bütün antlaşmaların altında sadece Almanya’nın imzası var. AB etiketini, memleketin içinde, iyi insanlık duygularıyla uyuşturdukları sürülerin, uyanmaması için kullanıyorlar! Merkel ve içişleri bakanı ellerinde çek defterleriyle, memleket memleket dolaşıp, para dağıtıyorlar. Para ile insanları kandırabileceklerini sanıyorlar. İnsanların memleketin başına getirdikleri felaketi görmelerini önlemek için hemen engelli bir kız çocuğunun peşine takılıp, dünyayı iklim değişikliğinin yıkımından kurtarmağa soyundular!

1979 yılında başlatılan ölçümler de hiç bir değişiklik yok; sonuçlar hep aynı! 40 yıl boyunca çeşitli kuruluşlara dünyanın dolarını, markını ve avrosunu ödemişler. Bu yardım hala da sürüyor. CO2 gazının dünyanın ısınmasın da etkisi olduğunu kanıtlayan, belgeleyen tek bir bilimsel çalışma yok. Aksine bin yıl önce de iklim şartlarının günümüzde ki gibi olduğu, onbeşinci ve ondukuzuncu yüzyıllar arasında, kısa aralıklarla etkili olan soğuk periyotlarda, Thimse nehrinin defalarca donduğu biliniyor. Uydulardan bakın, bugün Kuzey yarımkürenin, son onbeş yılın en kalın kar tabakasıyla kablı olduğunu göreceksiniz! Ama bin sene önce iklimin aynı olduğu bilgisini bir yerlerde bulamazsınız, çünkü insanların gerçeği görüp, kendilerini masallarla uyutan komisyonların, astrologların, profesörlerin ve yüzlerce devlet dışı yardım kuruluşlarının para musluklarını kapatmalarını önlemek için, 2001 yılında, internetten bu bilgileri silmişler.

Beş günlük havayı doğru tahmin edemiyorlar ama 2050 yılında ki havayı biliyorlar! Tedbir alınmazsa 2050 yılında dünyanın yaşanılmayacak kadar ısınacağını, denizlerin taşacağını, durmadan dinlenmeden halka pompalıyorlar. Ve efendim her şeyin başı maddiyat olduğundan, ortaya yepyeni bir vergi, çevre vergi paketi çıkarıyorlar. Yakın bir gelecekde de, benzin, diesel motorları tarihe karışacak! Uçağa binme utancı getiriliyor! Dünyayı kirletiyorsunuz, utanın ve uçağa binmeyin! Flugscham. Daha kolayı var, yaşam utancı; dünyayı kirletiyoruz, niye yaşıyoruz? Lebenscham. Çevre paketlerini hayata geçirmeğe de hemen başladılar: Başta Berlin olmak üzere, memleketin çeşitli şehirlerinde, uzun sürelerle yolları işgal ederek, trafiği altüst ediyorlar. Amaç; çevreyi motorlu taşıtların çıkardığı gazdan korumak. Tarikat kıyafetleri içindeki bu beyni yırtıklara polis çay ve kahve ikramı yapıyor! Yanlış okumuyorsunuz, devletin polisi halkın yolunu kesenlerle işbirliği yapıyor! Almanlar dünyayı kurtarmağa karar verdiler!

İnsanın beyni Albert Einstein gibi bir dehayı bağrından çıkarmış bir halkın, bu kadar aptallaşmasını kabullenemiyor. Einstein’ın Relatititâts-doğruluk- teorisinin yanlış olduğunu açıklamak için, „100 Yazar Einstein’a Karşı“ isimli bir kitapla karşısına geldiklerin de, „Neden 100 kişi, bir kişi benim yanlışımı ispat etsin, yeterlidir“ demişti. 200 yıl sonra Einstein’ın teorisinin doğru olduğu ispat edildi. İstedikleri kadar korolar halinde, dünya ikliminin insan eliyle değiştiğini haykırsınlar, yanlışları muhakkak bir gün su yüzüne çıkacaktır.

Yalnız tehlikeli olan, almanların yeniden dünyayı kurtarmağa soyunmaları: Hatırlayalım, nasyonal sosyalistler iktidara gelir gelmez, 1929 dünya ekonomik krizini, yüzyıllarca beraber yaşadıkları yahudilere yükleyip, dünyayı kurtarmak adına yola çıkmışlardı! Afrikayı, Afganistanı, Arabistanı memlekete doldurmakla, çok iyi insanlık örneği verdikleri duyguları içinde yüzüyorlar. Motorlu taşıtları yasaklayıp, fosil enerji kaynaklarından elde edilen ceryanı da gömüp, kendilerini orta çağın karanlığında buldukların da, dünya kurtulur! Almanları böyle davranmağa sevk eden, ellerindeki maddi güçtür. Para suyunu çekmeğe başladığın da, ki ufukta izleri belirmeğe başladı bile, memleketi dolduran insanlara ve çevreye bakan sevecen gözler ve yüzler de, hemen kapkara olacaktır!

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ