$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Kum ve çakıl ocakları çözüm bekliyor

22 Ağustos’taki sel afetinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile faaliyetleri durdurulan Harşit Vadisindeki çakıl ocakları çözüm bekliyor.

Kum ve çakıl ocakları çözüm bekliyor
  • 24.09.2020
  • 237 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret eden Harşit Vadisinde faaliyet gösteren çakıl ocağı işletmecileri adına işadamı Ertuğrul Düzgün, Görele Hazır Beton firması adına H. Salih Kaya ve Hasan Ali Gülsen, sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

İşletme yetkilileri; “Bu bölgede faaliyet yürüten 11 işletmenin bir kısmı kontak kapattı bir kısmıda kısa zaman içinde kontak kapatacaktır.. Dolayısı ile 600 kişilik istihdam kapasitesi de riske girmiş olacak. Ayrıca nakliyede çalışan 300 kamyonda ekstrası. Bizim sorunumuza çözüm üretilmesini istiyoruz.” dediler.

Problemin sadece çakıl ocaklarının olmadığını ifade eden işletmeciler, bu havzanın kapatılmasıyla kum ve çakılın en yakın bölge olan Havza’dan çekilmesi gündeme geleceği ve en az yüzde 50’ye yakın fiyat artışının yaşandığını ve konutlarda dahil olmak üzere ev başına yaklaşık 25 – 30 bin TL. arasında ek maliyetin ortaya çıkacağına vurgu yaptılar.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Gördüğümüz kadarıyla çakıl ocaklarından beton santrallerine, müteahhitlerden tüketiciye varana kadar sorun yaşanacağı görülmektedir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%