$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Köy okullarındaki çocuklar tiyatroyla buluşuyor

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Kitap Su ve Tablet Can” oyununu, tiyatroya gitme imkanı bulamayan çocuklar için köy okullarına giderek sahneliyor. Belediye Şehir Tiyatrosu, merkeze yaklaşık 45 kilometre uzaklıktaki Dereli ilçesine bağlı Yüce Köyü İlkokulu ve Ortaokulunda da öğrencilerle buluştu.

Köy okullarındaki çocuklar tiyatroyla buluşuyor
  • 10.03.2020
  • 1.107 kez okundu
Reklam

Tiyatro ekibinden Ali Murat Yılmaz’ın yazdığı, Özden Aydın’ın yönettiği oyunda, elektronik cihazların insan hayatındaki yeri ve kitap okumanın faydaları eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturulan oyun, kentin yüksek kesimlerindeki köylerde yaşayan ve tiyatroya gitme imkanı bulamayan çocuklar için de okullarında sahneleniyor.

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, şehir tiyatrosu olarak çocuklara yönelik de sanatsal çalışmalar içerisinde olduklarını söyledi.

“Kitap Su ve Tablet Can” oyununun Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Kültür Merkezi’nde her hafta sahnelendiğini belirten Demirel, “Ama bu imkanlara ulaşamayan, faydalanamayan bir kesim de var. Onlara da ulaşmak için yüksek kesimlerdeki köylerimize turneler yapmaya başladık.” dedi. Demirel, oyunun köy okullarında ocak ayından itibaren sahnelenmeye başladığını ifade ederek, “Köy okullarımızdaki çocuklarımızla tiyatroyu buluşturuyoruz. Hiç tiyatro izlememiş öğrencilerimize ulaşarak tiyatroyla tanışmalarını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra çocuklara, kitap ile tablet arasındaki dengeyi nasıl sağlayacaklarını eğlenceli bir şekilde aktarıyoruz.” diye konuştu. Oyunun, bugüne kadar 10 okulda sahnelendiğini ve hedeflenen başarının yakalanmaya başlandığını anlatan Demirel, yıl sonuna kadar 30’a yakın okulda öğrencilerle buluşmayı istediklerini aktardı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ