$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Köprü üstü simülatörüne kadar tamam

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Bölümü Deniz Ulaştırma ve İşletme programı 1. sınıfı Espiye’de öğrenim görmeye başladı.

Köprü üstü simülatörüne kadar tamam
  • 15.10.2019
  • 476 kez okundu
Reklam

Deniz Ulaştırma ve İşletme programı dersleri için gerekli olan tesis ve altyapı hizmetlerinin tam olduğu Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi denizcilik bölümünün imkanlarından yararlanmak için Eğitimde İşbirliği Protokolü hazırlandı ve uygulamaya konuldu. Program öğrencileri de Espiye Meslek Yüksekokulu binasında bölümü ayrılan iki derslik ve labaratuarlarda teorik eğitimlerini sürdürmekte. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Aysun Türkmen, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Erhan İşler ve Yüksekokul Sekreteri Zekai Balkaya, öğrencilerin teorik ve pratik eğitimlerini yapacakları mekanları yerinde görerek, incelemelerde bulundu.

Espiye Meslek Yüksekokulu binasında Deniz Ulaştırma ve İşletme programı 1. sınıf öğrencileri ile görüşen Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Aysun Türkmen öğrencilere “ilimize, yüksekokulumuza hoş geldiniz” diyerek onlarla sohbet etti. Türkmen, her zaman kendileri ile yakından ilgileneceklerini ve en iyi şekilde öğrenim görmeleri için şimdi olduğu gibi her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. Türkmen ve beraberindeki heyet Espiye Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Şahin’i ziyaret ederek öğrencilere sağladığı bütün imkanlar için kendisine ve yüksekokul personeline teşekkür etti.

Yüksekokul Müdürü Türkmen ve beraberindeki heyet öğrencilerle uygulamalı eğitimlerini yapacağı Espiye Ş. Cengiz Sarıbaş Meslek ve Teknik Anadolu Lisesine giderek Okul Müdürü Alptekin Güler’i ziyaret etti. Yüksekokul öğrencilerine sağlanan tüm imkanlar için kendisine ve ilgili personellerine teşekkürlerini sundu. Lise müdürü Alptekin Güler Denizcilik bölümü öğrencilerinin Gemi Yönetimi dersini aldıkları Köprü Üstü Simülatörü labaratuarını gezdirdi ve Gemi Yönetimi Öğretmeni Volkan Beyazıt’ın ders sunumu izlendi. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Aysun Türkmen Uluslararası Açık Denizde simülatör uygulama çalışması yaptı.

Espiye Ş. Cengiz Sarıbaş Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Bölümüne ait uygulamalı eğitimlerin yapıldığı Gülburnu Balıkçı Barınağında bulunan Deniz Yangın Platformu ve Denizde Canlı Kalma – Arama – Kurtarma platformları da gezildi.

Yüksekokul Müdürü ve Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aysun Türkmen, Deniz Ulaştırma ve İşletme programı öğrencilerinin hertürlü imkana sahip, tam donanımlı bir mekan ve alanda eğitimlerini sürdürebilmeleri için Üniversite nezdinde çalışmalar yapacağını belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ