$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Konal: Devlet üzerine düşeni yapmıştır

Konal: Devlet üzerine düşeni yapmıştır
  • 28.07.2019
  • 503 kez okundu
Reklam

MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, “8 milyon kişinin geçimini sağladığı, başta Giresun olmak üzere doğu Karadeniz bölge halkı için büyük önem taşıyan fındık için aylardır süren mücadele sonuç vermiştir” dedi.

Yazılı basın açıklamasında bulunan Konal, “Sayın cumhurbaşkanımız Giresun kalite fındığa 17 TL taban  fiyatı ile  TMO’nun kurban bayramından sonra fındık alacağını duyurmuştur. İlave olarak dönüm başına üreticiye verilen doğrudan gelir desteği ile fındık üreticisi ve bölge ekonomisinin bu dönemde  rahatlayacağını temenni ediyoruz. Yıllardır fındık için her gün gündem yaratıp bizzat üreticinin yanında olan MHP Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt  ile istişare halinde Giresun , Ordu, Düzce başta olmak üzere Karadenizin birçok  il başkanları  ve  milletvekillerimiz ile elimizden gelen çabayı sarf ettik. Bu süreçte bizlere gerekli bilgi ve değerlendirmeleri sunan tüm ziraat odaları, esnaf odaları, ticaret borsası, Fiskobirlik yetkilileri, muhtar ve çalışma arkadaşlarımıza  ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca 11-12 nisan 2019 tarihinde, ordu ilinde fındık çalıştayı düzenleyen, bu çalıştay sonrasında fındık üreticisinin yanında olacağına ve fındığa desteğini esirmeyeceğini beyan eden ve sözünde duran Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli başta olmak üzere süreç boyunca üreticinin hakkının verilmesi için mücadele eden tüm bölge milletvekillerimiz, ilgili oda başkanları ve kanaat önderlerine, fındığa yalnızca 17 TL taban fiyat vermekle kalmayan, TMO’nun alım garantisini açıklayarak devletin yanımızda olduğu garantisini veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a  halkımız ve  teşkilatımız adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konal açıklamasında şunlara yer verdi; “Devlet üzerine düşeni yapmıştır. Şimdi sıra başta üreticilerimiz olmak üzere tüm halkımız ve tüccarlarımızdadır.  Hilesiz, hurdasız dünyanın en kaliteli fındığını yetiştirerek, bir daha ki yıllara devlet desteğine dahi ihtiyaç duymadan kendimiz işleyerek dünyaya fındığımızı sunmanın yolları bulunmalı, projeler hazırlanmalıdır. Fiskobirlik başta olmak üzere fındık ile alakalı tüm kurum kuruluş ve birimlere öncelikle halkımız sahip çıkmalı.  çalışkanlığı ve pratik zekası ile dünyaya nam salmış Karadeniz halkı devletinin bu desteğinin karşılığını on misli kaliteli ürünü ile vererek haklılığını dünyaya duyurmalıdır. Giresun bizim, Karadeniz bizim, Türkiye bizimdir. Hep birlikte el ele vererek 2023 lider ülke Türkiye’sinin Karadeniz olarak baş aktörü olacağımız inancıyla saygılarımı sunuyor, yeni hasat döneminde tüm çiftçi kardeşlerime harmanlarının  bereketli olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ