$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Koçak, selde hasar gören camileri inceledi

Espiye ilçe Müftüsü Yavuz KOÇAK, sel felaketinin yaşandığı Espiye ilçesine bağlı köylerde hasar gören Kuran kursu ve camilerde incelemelerde bulundu.

Koçak, selde hasar gören camileri inceledi
  • 01.09.2020
  • 297 kez okundu
Reklam

Espiye’de 4 caminin kullanılamaz hale geldiğini belirten Müftü Koçak, Aydınlar köyü cami ile lojmanı , Yeşilköy köyü Kızılcukur camii’nin  sel nedeniyle yıkıldığını, Avluca Köyü, Güzelyurt Köyü cami ve lojmanları ile  Soğukpınar beldesi merkez Mah. Kaşdibi mevki camii’nin, Gümüşdere köyü lojmanının selden zarar gördüğünü ifade etti.

Espiye ilçe Müftüsü Yavuz KOÇAK, selden zarar gören personelimize, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunarak,  yaralılara acil şifalar, şehitlerimize, selde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

Selde hasar gören cami görevlilerinden camiler hakkında bilgiler alan Müftü Koçak, Sel bölgesinde bulunan vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Koçak, “Birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir çalışmayla felakete uğrayan köylerimiz ve camilerimiz inşallah en kısa zamanda eski haline kavuşturulacak” dedi.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%