$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Kitap su ve tablet can sahnede

Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu çocuk oyununu sergilemeye başladı.

Kitap su ve tablet can sahnede
  • 08.01.2020
  • 709 kez okundu
Reklam

Belediye personeli, yazar Ali Murat Yılmaz’ın yazdığı, yönetmenliğini Özden Aydın’ın yaptığı “Kitap Su ve Tablet Can” adlı oyunda çocuklara, elektronik cihazların hayatımızdaki yeri ve kitap okumanın faydaları eğlenceli bir şekilde aktarılıyor.

Dramaturglar tarafından çocuklar için oldukça eğitici ve eğlenceli bulunan oyun Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Gümrük binası konferans salonunda dün iki kez oynandı ve büyük beğeni topladı. Oyun aynı yerde 8 Ocak Çarşamba (14.30), 9 Ocak Perşembe (17.00) ve 10 Ocak Cuma (13.00) günü sahnelenecek.  Oyunda Ayşe Gül Çavuşoğlu, Atakan Atlar, Derya Kabayel, Duygu Aydın, Nevin Dizdar, Fikret Öğüd, Ali İlker Pir ve Eray Aktaş rol alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, tiyatronun kültürel gelişmeyi sağlayan önemli güçlerden biri olduğunu söyleyerek: “Tiyatro toplumu ortak problemler karşısında bilinçlendirme, özgür düşünme bilincini aşılar. Bu bilinçle göreve gelir gelmez tiyatromuzu daha donanımlı bir hale getirmek için birtakım çalışmalara imza attık. Yine bu alanda kurduğumuz profesyonel ekibimiz ile birlikte birçok yeniliği vatandaşlarımızın beğenesine sunmayı hedefliyoruz. Kısacası görev süremiz boyunca insanlarımıza tiyatro ile dolu bir sezon sunmayı hedefliyoruz. Tiyatro ekibimizin yeni çocuk oyunu da sahnelenmeye başladı.  Anneler babalar çocuklarına bu eğitici oyunumuzu mutlaka izlettirsinler.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ