giresun üniversitesi Giresun University kerasus giresun gazete giresungazete giresun gazete giresun gazete net Giresun ışık Giresun Işık Gazete Gazete Işık gazetecilik giresun yerel haberler giresunhaber Giresun haber giresun yerel haberler giresun yerel gazete giresunsondakika giresun sondakika kazaolay sondakika giresun giresun belediyesi çotanak yeşilbeyaz giresunspor fotoğraf fotoğrafçılık piraziz bulancak dereli keşap espiye yağlıdere şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak camoluk şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak keşap
DOLAR
12,4902
EURO
14,1332
ALTIN
720,04
BIST
1.776
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun
Sağanak Yağışlı
20°C
Giresun
20°C
Sağanak Yağışlı
Pazar Yağışlı
21°C
Pazartesi Rüzgarlı
23°C
Salı Sağanak Yağışlı
17°C
Çarşamba Yağışlı
11°C

Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri başladı

Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri başladı

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA KIRSAL EKONOMİK ALTYAPI YATIRIMLARI HİBE DESTEKLERİ BAŞLADI

            Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/25) kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarına yapılacak olan %50 hibe desteklerine başvurular başlamıştır. Başvurular 20 Şubat 2021 tarihine kadar online olarak www.tarim.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.

Yatırım Konuları Nelerdir?

 1. Aile İşletmeciliği Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Sistemleri,
 2. Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması,
 3. Tarımsal Ürünlerin Depolanması (Çelik Silo-Soğuk Hava Deposu)
 4. Tarımsal Sabit Yatırımlar (Ahır, ağıl, kanatlı kesimhanesi ve örtüaltı tesisleri vb.)
 5. Kültür Mantarı
 6. Yenilenebilir Enerji Tesisleri
 7. Arıcılık Ve Arı Ürünlerine Yönelik Yatırımlar,
 8. Bilişim Sistemleri Ve Eğitimi,
 9. El Sanatları Ve Katma Değerli Ürünler,
 10. İpek Böceği Yetiştiriciliği,
 11. Su Ürünleri Yetiştiriciliği,
 12. Tarımsal Amaçlı Kooperatif Ve Birlikler İçin Makine Parkları,
 13. Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Yatırımları,

hibe desteği kapsamında değerlendirilir.

Kimler Başvurabilir?

2020/25 Nolu Tebliğin 8 inci maddesinde belirtilen yatırım konularını gerçekleştirmek üzere hazırlanacak proje başvuruları çiftçiler, gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılır.

 

 

 

Proje Limitleri ve Sağlanacak Hibe Tutarı Ne Kadardır?

Proje limitleri başvuru sahibinin özelliğine göre değişmemekte olup tüm yatırım konularına yönelik olarak Hibeye Esas Proje Tutarı; 500.000-TL dir. Hibeye esas Proje Tutarı 20.000-TL altında olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Program bütçeleri KDV hariç rakamlardan oluşmakta ve yukarıda belirtilen Hibeye Esas Proje Tutarının azami % 50 si hibe olarak yatırımcıya ödenecektir. Proje bütçesi yukarıda belirtilen limitlerin üzerinde ise kalan kısımlar yatırımcının kaynaklarından sağlanacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak, Uygulama Süresi ne Kadar Olacak?

Tebliğ ve uygulama rehberinde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan başvuru dosyasının girişi 23.12.2020 ile 20.02.2021 tarihleri arasında www.tarimorman.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Başvurunun tamamlanması için başvuru tarihi bitiminden sonraki beş iş günü içinde girişi yapılan başvuru dosyasının ekleri ile birlikte İl Müdürlüğümüze elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru tarihinin bitiminden sonra online olarak girişi yapılan hiçbir belgede ve/veya dokümanda düzeltme yapılmayacak ve eksik belge ve/veya doküman tamamlatılmayacaktır.

 

Tebliğe ulaşmak için (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201121-5.htm) tıklayınız.

Uygulama Rehberine ulaşmak için (file:///C:/Users/user/Downloads/I.%20UYGULAMA%20ESASLARI%20ALTYAPI.PDF) tıklayınız.

Başvuru sayfasına ulaşmak için (https://edys.tarim.gov.tr/Tarim/onlinebasvuru.aspx?tip=3) tıklayınız.

 

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün www.giresun.tarimorman.gov.tr internet adresi ile 0454 215 16 72 / 1609 – 1604 – 1605 nolu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.