$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kırgızistan Büyükelçisi Giresun’da

Kırgızistan Büyükelçisi Giresun’da
  • 16.09.2019
  • 312 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili TBMM Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanı Sabri Öztürk’ün daveti üzerine Kırgızistan Büyükelçisi Kubaniçbek Ömüralıyev Giresun ile Kırgızistan arasında bağ kurmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Giresun’a geldi.

Büyükelçi Kubeniçbek ziyaretinin birinci gününde, Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı, Giresun Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret edecek. Daha sonra Giresun Kalesi, Müze, Zeytinlik Senti gibi tarihi ve turistik yerler gezilecek. Ziyaretinin ikinci gününde, Kuzalan Tabiat Parkı, Mavigöl ve Kulakkaya Yaylası gezilerek Giresun’un eşsiz tabiat güzellikleri yakından görülecek.

TBMM Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanı Sabri Öztürk; ‘Büyükelçiyi iki gün boyunca “fındığın başkenti” Giresun’umuzda ağırlayacağız, yöremizin tarihini, kültürünü, yaylalarını ve eşsiz güzelliklerini kendisine tanıtacağız. Fındığımızı bizzat sayın Büyükelçiye yerinde tanıtacağız. Allah vergisi bir lezzete sahip olan, -tabiri caizse- tabî olarak tescil edilmiş dünyanın en kaliteli fındığı “Giresun fındığını”, fındığın başkenti şehrimizde misafirlerimize tattırarak, kalitesini de bir kez daha tescilletmiş olacağız.’ dedi.

Başkan Öztürk, biz Türkiye ve Kırgızistan olarak aynı kökten gelen, bir ağacın dalları gibi, kardeş iki ülkeyiz. Birçok değerimiz ortak. Bu değerlerin keşfedilmesi, yeni nesillere aktarılması ve Türkiye – Kırgızistan ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi için Sayın Büyükelçi Kubeniçbek’in Giresun’umuzu ziyaretini çok önemsiyorum. Giresun doğal güzellikleri, tarihi, kültürü, yaylaları ve eşsiz lezzetleriyle çok daha fazlasını hak ediyor. Bize düşen bir Giresun Milletvekili olarak gerek ulusal, gerekse uluslararası her yerde Giresun’umuzu tanıtmaktır. Kırgızistan Büyükelçisi Kubeniçbek’in ilimizi ziyaretiyle, Kırgızistanlılar şehrimizi daha yakından tanıyacaklardır. Böylece Giresun ve Kırgızistan arasında bir dostluk köprüsü kurmuş olacağız. Sayın Kubeniçbek’e Giresun’muzu ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ediyor, bu ziyaretin iki ülke ilişkilerini daha güçlendirmesini temenni ediyorum, ifadelerini kullandı.

KIZGIZİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ÖMÜRALIEV, BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu makamında Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüralıyev’i ağırladı.

TBMM’de Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yapan AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ile birlikte ziyarete gelen Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüralıyev, Başkan Şenlikoğlu’na iki ülke arasında dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek istediklerini söyledi.

Ömüralıyev, Başkan Şenlikoğlu’ndan Giresun’da bir parka ünlü Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov’un ismini vermelerini talep ederken, Başkan Şenlikoğlu’da Kırgızistan’da Milli Mücadele Kahramanı Osman Ağa’nın adının bir parka verilmesini talep etti. Başkan Şenlikoğlu, Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev’e ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, iki ülke arasında dostluk ve kardeşliği pekiştirmek adına kardeş şehir anlaşması yapılabileceğini belirtti. Başkan Şenlikoğlu ayrıca Kırgız heyetini Uluslararası Aksu Festivali’ne davet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ