$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Keşap pazarında Kovid-19 önlemleri devam ediyor

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı başlatılan çalışmalar kapsamında Keşap Belediyesi, ilçedeki çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyor.

Keşap pazarında Kovid-19 önlemleri devam ediyor
  • 02.04.2020
  • 301 kez okundu
Reklam

Temizlik ve dezenfekte işlemlerinin 7/24 devam ettiği Keşap da, vatandaşların hijyenik bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için de gerekli tedbirler alınıyor.

Keşap Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler salgın nedeniyle ilçe pazarında hem esnaflara hem vatandaşlara bilgilendirme yapıyor. Denetimlerde pazarcılara ve vatandaşlara ürünleri elle seçmeme konusunda uyarılarda bulunulduğunu ifade eden Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür “Geçen hafta olduğu gibi bu hafta da pazar yerimiz kurulmadan önce dezenfeksiyon işlemleri yapıldı. Yine pazar yerimiz dağıldığın da tekrar temizlik yapılacak.

Çünkü halkımızın sağlığı için her zaman olduğu gibi aralıksız olarak görevimizin başındayız. Pazara gelen hemşehrilerimize dezavanfektan ile kişisel hijyenlerini sağlıyoruz.

Ayrıca alışveriş yapılırken oluşacak yoğunluğu önlemek için, pazar tezgahları arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenmesini denetleyen ekiplerimiz, esnafların eldiven ve maske kullanmaları konusunda uyarılar yapıyor. Kişisel hijyen tedbirlerinin alınması için, pazara gelen vatandaşları da bilgilendiren ekipler pazara gelirken  ve sokağa çıkarken eldiven ve maske kullanmalarını, sosyal mesafelerini muhakkak korumaları yönünde ikazlar yapıyor. Hep beraber 14 kuralı uygulayarak ve Sağlık Bakanlığımızın yaptığı uyarıları dikkate alarak bu salgını el birliği ile atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%