$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Keşap Belediyesi ve HEM ortaklaşa maske üretimine başladı

Korona virüs (Covid-19) Pandemisi sonrası maskelere talep artması üzerine Keşap Belediyesi, Keşap Milli Eğitim Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile maske üretimine başladı.

Keşap Belediyesi ve HEM ortaklaşa maske üretimine başladı
  • 23.04.2020
  • 262 kez okundu
Reklam

Korona virüs tedbirleri kapsamında ilçede ikamet eden vatandaşların koruyucu maske ihtiyaçlarını karşılamak için maske dikimi yapılıyor. Keşap Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli öğretmen, usta öğretici ve gönüllü kursiyerlerin görev almasıyla günde ortalama 500 adet maske üretiliyor.

KEŞAP BELEDİYESİ VE KEŞAP HALK EĞİTİMİ MERKEZİ İŞ BİRLİĞİ İLE 3 KATLI CERRAHİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADIK

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür “Belediyemiz ve Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde virüsten korunmak amacıyla Sağlık Bakanlığının belirlediği standartlara uygun ve streil şekilde her gün 500 adet 3 katlı cerrahi maske üretimine başlandı.

Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile üç katlı cerrahi maske üretimine başladık. Şuan tamamen gönüllü olarak çalışan Halk Eğitim hocalarımıza, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Keşap Belediyesi olarak, korona virüs ile mücadele sürecine katkı sunmak adına hemen harekete geçerek Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçtik. Halk Eğitim Merkezimizde dikimi tamamlanacak maskelerin günlük olarak vatandaşlarımıza ve okulların açıldığı gün itibariyle öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılmasını planlıyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%