$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Keşap Belediyesi hayvanları unutmuyor

Keşap Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü sıcak havalardan etkilenen sokak hayvanları için esnaf ve vatandaşlara su kabı dağıtarak iş yerlerinin ve evlerinin önüne su bırakmalarını istedi.

Keşap Belediyesi hayvanları unutmuyor
  • 09.08.2019
  • 395 kez okundu
Reklam

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, “Sokaklarımızda yaşayan canlılar Allah’ın bize emanetidir.  Belediye olarak her canlıya büyük önem veriyoruz. Resulullah (s.a.v.) sadece insanlara değil, bütün canlılara karşı merhametli olunmasını istemiştir. Bir hadis-i şerifte: ‘Merhametli olanlara Rahman olan Allah merhamet eder. Yerde olanlara da merhametli olun ki, gökte olanlar (melekler) de size rahmet merhamet etsin’. (Tirmizi, Birr, s. 16) İnsanlar gibi onlarda sıcaktan etkileniyorlar. Merkez başta olmak üzere park ve yeşil alanlara Atatürk Bulvarı ve Gazhane Caddemize toplam 30 tane suluk ve mama kabı bıraktık. Esnaflarımız da işyerlerinin önünde sokak hayvanlarına karşı çok duyarlı oldukları için dağıtım anında talepleri oldu.Tarım ve Orman Bakanlığı 12. Bölge Giresun Şube Müdürlüğünden kaplarımızı temin ettik. Şu an geriye 20 tane kabımız kaldı. Temin etmek isteyen vatandaşlarımız Keşap Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğümüzden alabilirler.

Biz hayatımızı tüm canlılarımızla paylaşıyoruz. Ortak bir yaşam alanında yaşıyoruz. Buradan tüm hemşehrilerimizin diğer konularda olduğu gibi bu konuda da hassas olmalarını istiyoruz. Evlerinin ve dükkanlarının önüne bir kap su ve mama bırakmayı unutmasınlar. Ayrıca suluk ve mama kaplarının sayısı ihtiyaçlar doğrultusunda daha da artacak” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ