$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART!’

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART!’
  • 08.12.2018
  • 812 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayımız Aytekin Şenlikoğlu Giresun inşaat Mühendisleri Odası Temsilcisi Arzu Topuz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Seçim çalışmaları kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretlerini sürdüren Belediye Başkan Adayımız Aytekin Şenlikoğlu, Giresun İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet edip, istişarelerde bulundu.

Giresun’da Kalıcı İmar değişiklikleri ile “Binasal değil, Kentsel Dönüşüm” Planın önemini ifade eden Şenlikoğlu şunları kaydetti;

“Bu Şehre değer katacak her türlü çalışmaya Şehrin tüm Meslek odalarıyla birlikte karar vermenin önemine tekrar tekrar vurgu yapıyorum. Özellikle Giresun’da yapılacak kalıcı imar değişiklikleri için sizlerle mutlak istişare halinde Giresun’umuza hep birlikte değer katmayı arzu ediyorum.

Şehrimizde tüm kalemlerin harekete geçmesiyle İhtiyaçları beraber belirleyeceğiz. Sürdürülebilir bir mimari cephe tarzımız olsun istiyoruz. Binasal Değil, Kalıcı Kentsel dönüşüm planlanmalı diye düşünüyoruz.

Tabi özellikle ilimiz merkezi maalesef çarpık bir kentleşmeye maruz. Şehir içi trafiği felç olmuş durumda. Karayolları şehir içi geçişi çözülerek bu problemi inşallah aşacağız. Karayolları şehir içi geçişi limanın başlangıç ve bitiş noktasından battı çıktı olarak çözümü için hükümetimizin de desteğini alarak başaracağız. Otopark çözümü için Endüstri meslek lisesi mevki otopark ve park olarak tanzim edilecek. Orta vadede şehir içerisinde kalmış bazı okul bölgelerini otoparka ve parka dönüştürmeyi planlıyoruz.

Türkiye’nin her yerinde Kentsel projeleri uygulanıyor. Biz bu konuda çok geri kaldık. Ama bunu avantaja çevirebiliriz. Kale eteklerinde çevre şehircilik eliyle başlatılan 36.000 m2 lik bir kentsel dönüşüm projesi var. Bu işe mutlaka belediye olarak müdahil olup şehrin turizmine de katkı sağlayacak ilimize yakışır örnek bir dönüşüm projesi uygulayacağız ve bunu sizinle paylaşacağız.

Yapılaşmaların parsel bazında değil, Ada bazında olması gerektiğine inanıyoruz. Böylelikle sosyal donatıların daha kolay ve ihtiyaca cevap verebilecek şekilde çözüleceğini biliyorum. Büyük şehirlerde örnekleri çok.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Talimatıyla mevcut stadyum sahası Millet Bahçesine çevrildi. Burada yapılacak bütün sosyal donatıları ve bu bölgenin projelendirilmesini mutlaka sizlerle yapmak istiyoruz. Buranın projelendirilmesi tek bir kurumun veya bir kişinin tekelinde olmayacak.

Mevcut belediyenin 10 senedir sizinle istişare ettiği bir proje var mı? Ben şehir için önemli olan her projeyi sizinle paylaşacağıma dair şimdiden söz veriyorum.

Yapılması ve düzeltilmesi gereken , çocuklarımıza, gelecek nesillere rahat ve yaşanabilir bir kent bırakmak için yapılacak çok iş ve çok projemiz var. Nasip olur ise Belediye Başkanı olarak seçilirsek eğer,  işbirliği ve uyum içerisinde bu tür çalışmaları hep birlikte el ele devam ettirmeyi arzu ediyorum” dedi.

Giresun İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Arzu Topuz ise, Belediye Başkan adayımız Şenlikoğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ