$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART’

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART’
  • 05.02.2019
  • 468 kez okundu
Reklam

MHP Giresun Belediye Başkan adayı Hasan Yılmaz ev ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Çıtlakkale mahallesinde Hayati-Semra Yüce çiftinin evine misafir olan yılmaz “kentsel dönüşüm şart mesajı verdi” Çalınmadık kapı bırakmayacağız hedefi ile mahalle ve ev ziyaretlerini sürdüren Yılmaz, Çıtlakkale Mahallesinde bir eve misafir olarak projelerini anlattı, talepleri dinledi.

Mahallelinin sıcak ilgisi ile karşılaşan MHP Belediye Başkan adayı Yılmaz kentsel dönüşümün önemine değinerek; “Modernizasyon ve yenileme çalışmalarının başlangıcı olan kentsel dönüşüm sağlıklı ve sağlam yapılaşmaya ek olarak yeni alanların açılması, modernize edilmesi ve bazı kalıtsal görünen sorunların çözümüne vesile oluyor. Şehrin kronik sancısı haline gelen trafik sorununa yine en iyi ve sağlam çözüm kentsel dönüşümle olacak. Biz bu anlamda önemli projelere imza attık. İnşallah trafik sorun olmaktan çıkacak” dedi.

Çözülmeyecek sorun yoktur vurgusu yapan Yılmaz şöyle konuştu;

“Sağlık sektöründe henüz Kronikleşen hastalıklara tedavi bulunamadı ama bu tedavinin imkânsız olduğu anlamına gelmesin. On yıllardır araştırıldığı üzere yine gerekirse on yıllarca araştırılacak ve çözümü bulunacak. Bu örneği vermemin bir sebebi var. Şehrimizde gördüğünüz sorunları kronik, çözümü olmayan veya çözümü zor gibi görmeyin. Bizim bir işimizde bu, zoru başarmak, imkânsız denileni başarmak. Çözülmeyecek şey yoktur. Doğru planlama, yerinde hamle ve fütürist bakış açısı ile sorunların üstesinden geleceğimize inancım tam.”

Bir mahalle sakininin, mevcut belediye başkanı bize verdiği sözün çoğunu gerçekleştiremedi, sizde böyle mi olacaksınız? Sorusu üzerine Yılmaz; “Biz tutamayacağımız sözü kimseye vermedik, vermeyiz” mesajı vererek; “Sorun ve eksiklikler ortada, bunların çözümüne yönelik projelerimiz hazır. Yani sözümüzü, vaadimizi verdik. Ekstra kimseye şunu şöyle yağacağız diye söz vermem. Önceliklerimiz belli, aciliyeti ortada. Biz tutamayacağımız sözü kimseye vermedik, vermeyiz. İçiniz rahat olsun” yanıtını verdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ