$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kent Konseyi Kadın Meclisinden kadınlara destek

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Giresun Kent Konseyi Kadın Meclisi açıklamada bulundu.

Kent Konseyi Kadın Meclisinden kadınlara destek
  • 26.11.2019
  • 275 kez okundu
Reklam

Yapılan açıklamada şunlara yer verdi; “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü adına toplanan Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri, yapmış oldukları toplantıda günümüz yaşamı ve şiddet eğiliminin ortadan kaldırılarak, en aza indirgenmesi yönünde yapılabilecek çözüm unsurlarından bazı konu başlıklarını ele almıştır.

“Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için toplumumuzun ahlak değerleri, iyilik, komşuluk, yardımlaşma ve insanlık değerleri gibi eğitici ve öğretici diziler ile tv programları yapılarak yayınlanması gereklidir. Toplum ahlakına aykırı, şiddet yanlısı, saplantılı, aile içi ilişkileri özendiren dizilerin ve tv programlarının yasaklanarak kaldırılması ve toplum değerlerimizi ön plana çıkaran kamu spotu, tv programları yapılmalıdır. Kadına, çocuğa ve hayvana yapılan her türlü şiddet ve istismar cezalarına, kesinlikle iyi halden ceza indirim durumu uygulanmamalı ve mutlaka verilen cezaların caydırıcılığı açısından da ağırlaştırılması şarttır.”

“Her türlü şiddetin ve istismarın son bulduğu mutlu ve huzurlu yarınlar bizlerle olsun” cümlesi ile toplantı son bulmuştur. Tüm katılımcılara ve basın mensuplarına teşekkür edilerek toplantıya son verilmiştir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ