$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Kayıp Oyuncular Tiyatrosu perdelerini açıyor

Giresun Kayıp Oyuncular Tiyatrosu yeni sezona “Uşak Kral ve Ötekiler” tiyatro oyunuyla perde diyecek.

Kayıp Oyuncular Tiyatrosu perdelerini açıyor
  • 05.03.2020
  • 1.275 kez okundu
Reklam

2002 yılında kurulan Kayıp Oyuncular Tiyatrosu 18. Yılında Eskişehir Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi, Oyuncu ve Yazar Süleyman Karaahmetin yazdığı “Uşak Kral ve Ötekiler” adlı oyunla Giresunlu tiyatro severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Giresun’un ilk profesyonel özel tiyatrosu olan Kayıp Oyuncular sezona geçen sezon oynadığı “Terör” aldı oyunla Direkler arası Ödül Jürisinden 3 Ödül alarak sezona giriş yapmıştı.

Kayıp Oyuncuların Genel Sanat Yönetmeni olan Ersin Özdemir’in hem oynadığı hem de yönetmen koltuğunda olduğu oyunda kendisine A. Kerim Oğurlu oyuncu olarak eşlik etmekte. Ayrıca Hakan Alkan Süpervizör olarak oyuna katkı sağlarken, oyunun Teknik ekibinde ise Reji Asistanı ve Işık-Efekt yönetiminde Emre Aydın ile Sahne Amiri olarak Funda Oğurlu yer almakta. Kostüm Tasarımı Tülin Kabacaoğluna Afiş Tasarımı ise Emre Alkan’a ait.  Kara komedi olan ve Tek perde 75 dakika olarak oynanan oyunun konusu kısaca şöyle; oyun kazanma arzusunu, kaybetmeye olan tahammülsüzlüğümüzü, bırakamadığımız tüm Statülerimizi yani tahtlarımızı belirsiz bir zamanda, belirsiz bir ülkede yaşayan bir kralın uşağıyla yaşadığı kısa zaman dilimini distopik bir anlatı olarak sunuyor hepimize.

Oyun Mart ayı içerisinde 10-16 23-25-30 Mart 2020 tarihlerinde Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesinde Saat 20 00 itibariyle sahne alacak. Biletler oyun saatinden önce gişeden ya da 0535 957 24 44 nolu telefon numarasından rezervasyon ile temin edilebilinecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%