$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

KATI ATIK’A SIKI DENETİM

KATI ATIK’A SIKI DENETİM
  • 24.06.2019
  • 506 kez okundu
Reklam

Giresun İli Katı-Sıvı Atık ve İçme Suları Birliği tarafından işletilen Katı Atık Bertaraf Tesisinde Giresun Valiliği (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından düzenli olarak denetim yapılmaktadır.

Bu Kapsamda atıksu arıtma tesisinin arıtma verimini takip etmek amacı ile arıtma tesisi çıkışından 08/05/2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlar tarafından alınan ve analizi yapılan arıtılmış su numunesinin 11/06/2019 tarihli analiz raporu sonucu “Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği ”ne uygun olduğu ve herhangi bir çevre kirliliğine sebebiyet vermediği anlaşılmıştır.

Atık depolama alanında oluşan atıksular, arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra ortalama 2 km uzunluğundaki boru hattı ile derenin denize ulaştığı noktaya iletilmekte olup, dereye deşarj yapılmamakta ve içme suyu kaynaklarına atıksu karışmamaktadır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar selma dedi ki:

    suyun temiz olduğu belkit doğrudur ama çöp kokusu çavuşlunun içine servis lokantasına kadar ulaşmış durumda eşim bile oradan geçmek istemiyor ekmek de almıyoruz artık çavuşludan, başka altarnetif yol kullanalım diye sitem ediyor her defasında güzelim zıva Vadisine yazık ettiler

YORUM YAZ