$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Karar, Giresun ve Ordulularla alay etmektir!

CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, kısıtlı sefer sayısına rağmen 1 milyon yolcu kapasitesini aşarak 52 havalimanı arasında en fazla yolcu taşıyanlardan biri olan Giresun-Ordu havalimanında, mevcut seferlerin iptalini Meclis gündemine taşıdı.

Karar, Giresun ve Ordulularla alay etmektir!
  • 29.11.2019
  • 932 kez okundu
Reklam

Tığlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplanması istemiyle gönderdiği soru önergesinde, 4 yıl önce hizmete giren Giresun-Ordu havalimanındaki uçak doluluk oranının yüksek olmasının dikkate alınmayarak, bu kadar faal bir havalimanından mevcut uçuşların azaltılması ve kısıtlanmasının vatandaşlarda büyük hayal kırıklığı yarattığını ve mağduriyet oluşturduğunu ifade etti.
Giresun-Ordu havalimanından yolculuk yapacak olan vatandaşların yüksek bilet fiyatları ile de karşı karşıya kaldığına dikkat çeken CHP’li Tığlı, Bakan Turhan’a şu soruları yöneltti;
1. % 85 doluluk oranına rağmen, sefer sayısıyla mevcut talebi karşılamada yetersiz olan, bu sebeple bir de yüksek fiyatlara seyahat edebildiğimiz havalimanına ek seferler konulması yerine böyle şaşırtıcı, alay eder gibi bir karar kimler tarafından hangi gerekçeyle alınmıştır?
2. İnşasından önce köye havaalanı mı olur denilen ve bugün 1 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet veren gerekli sefer sayısı artırımı ve saat düzenlemesi ile bu kapasitenin yüzde elli artacağı ifade edilen bir havalimanı sabote edilmek mi isteniyor? Bu yöndeki iddiaları araştıracak mısınız?
3. Zaten sisli ve yağmurlu havalarda ayrıca teknik donanım eksikliği nedeniyle birçok sefer iptalleri yaşanan havaalanımızda uçuş yoğunluğu dikkate alınarak mevcut uçuşların artırılması, doğru saatlere göre düzenleme yapılması ve en önemlisi Giresun ve komşu ilim Ordu’nun yaşadığı bu haksızlığın biran önce giderilmesi için talimat vermeyi düşünüyor musunuz?

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ