$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Karan’dan muhtarlara teşekkür

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bugüne kadar hep fındık ve üreticinin yanında yer alarak, ziraat odalarına destek veren muhtarlara teşekkür etti.

Karan’dan muhtarlara teşekkür
  • 29.11.2019
  • 397 kez okundu
Reklam

Karan, Giresun Merkez Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek, muhtarlarla bir araya geldi. Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yılmazdemir ve Ali Tanrıverdi’nin de yer aldığı ziyarette Dernek Başkanı Ertuğrul Oksal ve muhtarlarla istişarede bulunan Karan, Giresun Ziraat Odası olarak her zaman muhtarlarla istişare içerisinde olduklarını kaydetti.

Giresun’un tarımsal alanda birinci geçim kaynağının fındık olduğunu ve buna bağlı olarak her zaman muhtarlarla istişare içerisinde olduklarını söyleyen Karan, üreticilerin bilgilendirilmesi ve aydınlatılması noktasında ziraat odaları ve muhtarların aynı noktada çalıştığını ifade etti. Karan, oda bünyesinde istihdam edilen biri ziraat mühendisi olmak üzere 6 tarım danışmanıyla fındık üreticilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek, 2019 yılında 10 köye başlattıkları örnek bahçe uygulamasının artarak devam edeceğini, muhtarlardan gelecek olan taleplere açık olduklarını kaydetti.

Giresun Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal da, Ziraat Odası Başkanı Karan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yılmazdemir ve Ali Tanrıverdi’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Nurittin Karan başkanlığındaki Giresun Ziraat Odası’nın faaliyet ve fındık konusunda verdiği mücadeleyi takdirle karşıladıklarını belirtti. Oksal, fındıkta verim ve kalitenin artırılması noktasında muhtarlar olarak üzerlerine düşen görevi ziraat odası ile işbirliği içerisinde yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%