$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

KARAİBRAHİMOĞLU: ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ

KARAİBRAHİMOĞLU: ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
  • 10.11.2018
  • 317 kez okundu
Reklam

Giresun Kent Konseyi Başkanı Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Karaibrahimoğlu, Ülkelerin liderleri ile anıldığını, Atatürk ün sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine yaptıklarıyla damga vurduğunu kaydetti. 
Karaibrahimoğlu şöyle devam etti:

 “Bir askeri deha olmanın yanı sıra, büyük bir devlet adamı ve bir lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kaybının büyüklüğünü, vefatının 80’inci yılında dahi derinden hissediyoruz. Tüm yaşamını vatanı ve yurttaşları için harcayan, tarihin kaydettiği en büyük devrimcilerden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün sonsuzluğa uğurlanışının yıl dönümünde onu sevgi, gurur ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

Onun esareti benliğine ve yurttaşlarına yakıştıramayan ruhu, onuru, milletine olan inancı ve ona inanan milyonların mücadelesi ile bugün hepimiz Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında özgürce nefes alıp veriyoruz”

Karaibrahimoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Duyduğumuz minneti kelimeler ile anlatmak zor, hatta imkânsız. Ata’ya minneti ifade etmenin en güzel ve anlamlı yolu bıraktığı mirasa sahip çıkarak, onu daha da ilerilere taşımak için var gücümüzle çalışmak olacaktır.

‘Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görev yine yıllar önce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi ‘Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak olmalıdır”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ