$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Kara’dan ikametgah çağrısı

GESOB Başkanı Kara; “Giresun’da yaşayan ancak ikametleri başka yerde olan öğrencilerimizi ve hemşehrilerimizi ikametlerini yaşadıkları yere alarak ilimize katkı sağlamaya davet ediyoruz.”

Kara’dan ikametgah çağrısı
  • 26.12.2019
  • 464 kez okundu
Reklam

Giresun Esnaf ve Sanatkârlar ve Odaları Birliği Ali Kara, “Ülkemizin idari sistemi temel olarak merkezi ve mahalli idari olarak iki temel eksene oturmaktadır. Anayasamızın ortaya koyduğu esaslara göre idari kurulu ve görevleri ile bir bütün olup kamu hizmetlerinin görülmesinde merkezi ve mahalli idareler uyum ve koordinasyon içinde hareket etmektedir. Ülkemiz son yıllarda mahalli idareler alanında esaslı dönüşüm süreci yaşamakta, halkın her geçen gün artan hızlı ve kaliteli yerel hizmet beklentilerinin karşılanabilmesi idari, mali ve teknik kapasitesi güçlü saydam ve hesap verebilen mahalli idarelerin varlığını zorunlu kılmaktadır” dedi.

Kara, yaptığı açıklamada; “Yerel yönetim birimleri içinde önemli bir yere sahip olan belediyelerin sunmuş oldukları kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde sunumunda devlet gelirlerinden ayrılan payların önemi oldukça fazladır. Bu payların alınmasında Valilik Makamı, Üniversite ve ilin Vekilleri ile uyumlu bir ortamın oluşması çok önemlidir. Yeni Belediye Başkanımızın bu birlikteliği sağlayarak halka sıcak mesajlar verilmesinin yanında kentte yaşayan ancak ikametleri başka yerde olan üniversite öğrencilerimizin, hemşehrilerimizin kayıtlarını yaşadıkları yere almaları hukuki bir zorunluluk olması yanında, Belediyelerin kentin nüfusuna göre devlet ödeneği alması için kayıt seferberliğinde halkımızın sorumluluklarını yerine getirerek, ilimize katkı sağlamaya davet ediyor ve bunun hemşehrilik bilinci ile devamlı kampanya haline getirilmesini ilimiz acısından öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%