$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

KARABIÇAK: TİREBOLU İÇİN ÇALIŞTIK

KARABIÇAK: TİREBOLU İÇİN ÇALIŞTIK
  • 12.01.2019
  • 922 kez okundu
Reklam

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, hizmetle dolu dolu bir 4.5 yılı geride bıraktıklarını belirterek, Tirebolu halkına vaat ettiklerini birçok projeyi hizmete dönüştürdüklerini ifade etti. Başkan Karabıçak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Gazetecilerin gününü kutlayan Karabıçak, 4.5 yıllık görev süresince yaptıklarını paylaştı.

Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak, altyapıdan üstyapıdan birçok çalışmaya imza attıklarını belirterek şöyle konuştu;

“İlk olarak ilçemizin en büyük sorunlarının başında gelen ve yıllardır yenileme ve geliştirme çalışması yapılmayan alt yapıya öncelik verdik. Tüm mahallelerimizde, cadde ve sokaklarımızda planlı ve kapsamlı bir alt yapı çalışması tamamladık. Alt yapı çalışmalarımızın ardından üst yapı, asfalt, beton ve parke çalışmalarıyla hatırı sayılır bir hizmet ettik. İhtiyaç duyulan ve kullanılmaz hale gelen kaldırımlarımızı yeniledik. Belediyemizin rutin ve planlanan şekilde sürdürülen çalışmaları devam ederken, kültürel ve sosyal faaliyetlerimize de çok önem verdik. Düzenlediğimiz şenlikler, etkinlikler, halk konserleri ve yarışmalarla ilçe halkımıza dolu dolu bir Tirebolu yaşattık. Çocuk parklarından sosyal yaşam alanlarına kadar birçok önemli işlere imza attık. Araç parkurumuzu geliştirdik, ekip ve ekipmanlarımızı komple yeniledik. Belediye hizmet binamızı yeniden revize ederek ek hizmet binaları inşa ettik. İtfaiye Müdürlüğümüzden, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze kadar ivme kazandırdık. Bölgemizde ekip ve ekipmanları en gelişmiş birimleri bünyemizde barındırdık. Tarihiyle kültürel değerleri ve mirasıyla Karadeniz’in incisi olan ilçemizde turizm yatırımlarına çok önem verdik. Tirebolu Kalesi ve sahili başta olmak üzere çalışmalarımızı sürdürdük, yerli ve yabancı turistlerimizi ilçemizde en iyi şekilde misafir ettik. Yaklaşık 20 milyon TL değerinde gerçekleştirdiğimiz alt yapı, 15 milyon TL değerindeki üst yapı ve 50 milyon TL değerinde devlet destekli yatırımlarımızda ilçemiz tarihinde yapılan en kapsamlı çalışma dönemini geçiriyoruz. Allah’a şükürler olsun ki 2014 yılında halkımıza verdiğimiz sözlerin neredeyse tamamını hayata geçirmenin huzurunu yaşıyoruz. Devam eden projelerimiz ve ihale aşamasında olan projelerimizle söz verdiğimizden daha fazlasını yapmanın gururunu taşıyoruz. Görev süremiz boyunca bir ayağımız hep Ankara’da oldu. İktidarımızın destekleriyle birçok projemiz hayata geçti, birçok projemiz ise devam ediyor.

Tirebolu bize inandı. Bizlerde size ilk günkü aşkla çalışmalarımızı sürdürdük. Yapacak çok işimiz olduğunu biliyorduk, sizlerin destek ve dualarıyla önemli işlere imza attık, atmaya devam edeceğiz. Tirebolu’muzu çalışarak ama çok çalışarak hak ettiği seviyenin daha üzerine çıkaracağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%