$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Kara: Esnafa destek olunmalı

Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, “Esnafımızın Koronavirüs krizden en az etkilenmesi adına önlemler alınmalıdır” dedi.

Kara: Esnafa destek olunmalı
  • 17.03.2020
  • 569 kez okundu
Reklam

Yazılı bir açıklamada bulunan Kara, “Çin’de başlayıp dünyaya yayılan Korona virüs nedeniyle hükümetimizin aldığı tedbirler vatandaşlarımızın sağlığı açısından son derece önemli olduğu, Sağlık Bakanımızın bu krizi çok iyi yönetmesi sonucu diğer ülkelere göre ülkemizde daha iyi tedbirlerin alınmış olması halkımıza güven vericidir” ifadelerine yer verdi.

Kara, “Bu tedbirler sürecinde okulların tatil edilmesi, futbol müsabakalarının seyircisiz oynanması ve toplantıların ertelenmesi başta toplu taşımacılık yapan esnaflarımız olmak üzere tüm esnaf ve sanatkarlarımızın müşterisi azalıyor, minibüsler, dolmuşlar, kantinler, lokantalar, kafe ve kahvehaneler, konfeksiyoncu işletmeleri ve toplu kullanım alanlarındaki işler durma noktasına gelmiş bulunmaktadır. Mevsimsel özellikler itibari ile işlerin en aza indiği mart ayı bu krizinde etkisi ile adeta dert ayına dönüşmüştür” şeklinde konuştu.

Kara açıklamasını şöyle sürdürdü; “Esnafımızın bu krizden en az etkilenmesi adına krizin devam ettiği aylar itibari ile vergi ve SSK prim ödemelerinin Temmuz ayına kadar ertelenmesinin sağlanması, mart ayından itibaren verilmesi gereken beyanname ve diğer bildirimlerin verilme süresi uzatılmalı, temmuz ayında yapılacak mali tatil öne çekilerek mart ayında yapılmalı bu tehlike tamamen ortadan kalkana kadar elektrik, doğalgaz, su dahil olmak üzere tüm mali yükler ertelenmeli vakıf, özel idare ve belediyelere ait olan işyerlerinin kira ödemelerinin yıl sonuna kadar uzatılmalı ve kira fiyatlarında bu kriz nedeniyle artışa gidilmemelidir. Bunlarla birlikte esnaf ve sanatkarlarımıza en az altı ay geri ödemesiz, faizsiz kredi verilerek bu kriz ortamının etkisinin azaltılması esnaf ve sanatkarımız için hayati önem arz etmektedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%