$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

KANTİNLER MERCEK ALTINDA!

KANTİNLER MERCEK ALTINDA!
  • 01.05.2019
  • 472 kez okundu
Reklam

Giresun’da okul kantini denetimleri sürüyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yıl boyunca aksatılmadan süren kantin denetimlerinin yanı sıra, kantin sahipleri ile çalışanların gıda güvenliği, personel hijyeni ve kayıt belgesi alma zorunluluğu konularında bilgilendirildiği kaydedildi.

Gıda güvenliği konusunda ALO 174’ün araması istenilen açıklama şöyle;

“Çocuklarımızın sağlığı açısından önem arz eden okul kantinleri ve yemekhanelerinin denetimleri İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce oluşturulan komisyon marifetiyle titizlikle yapılmaktadır. Bu kapsamda yapılan denetimlerde İl ve ilçelerimizde okul kantinlerinin yanı sıra okul çevresindeki öğrencilerin yararlandığı gıda satış ve toplu tüketim yerleri denetlenmektedir.

Yapılan denetimlerde asgari, teknik ve hijyenik şartların kontrolünün yanı sıra okul kantinlerinde satışı yasak olan, gazlı içecekler, kızartmalar, cipsler, çikolata türleri, şekerleme ürünleri, tatlandırıcı içeren yiyecek ve içecekler, kafein içeren içecekler ve kremalı, çikolata dolgulu, jöleli, kekler ve pastalar gibi ürünlerin satışlarının yapılıp yapılmadığı kontrol edilmiştir. Denetimlerde eksikleri tespit edilen işletmelere süre verilmekte ve bu müddet içerisinde eksiklerini tamamlamayan işyerlerine gerekli cezai işlem uygulanmaktadır. Güvenilir gıda hedefimize ulaşabilmemiz için; halkımızın da ALO 174 GIDA hattını arayarak gördükleri olumsuzlukları bildirmeleri, denetimlerimizin etkinliğini artıracaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%