$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kan ve gözyaşı zulmü dursun

Büyük Birlik Partisi (BBP) Espiye İlçe Başkanı Ömer Anaç, Doğu Türkistan’ın birkaç milyar dolar karşılığında Çin’e peşkeş çekilecek bir yer olmadığını söyledi.

Kan ve gözyaşı zulmü dursun
  • 18.12.2019
  • 513 kez okundu
Reklam

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği zulüm ve katliamları ile ilgili açıklamalarda bulunan BBP Espiye ilçe Başkanı Ömer Anaç, Doğu Türkistan’ın dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirilerek Çin’in baskılarıyla sindirilmeye ve yok edilmeye çalışıldığını belirtti.

Espiye’de Siyasi parti temsilcileri ile STK adına basın açıklaması yapan Ömer Anaç:

“Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirilen Doğu Türkistan, katil Çin’in baskılarıyla sindirilmeye ve yok edilmeye çalışılmaktadır. Planlı asimilasyon ve soykırım politikalarıyla özlerinden koparılmaya çalışılan soydaşlarımız, katil Çin’in bu zulmüne karşı göğüs gerebilmek için canlarını feda etmektedir. Fakat hiçbir kutsalı olmayan Çin, kardeşlerimizin en insani haklarını dahi kısıtlamakta ve insanca yaşama haklarını ellerinden almaya kalkmaktadır. Bütün bunlar yaşanırken koskoca bir İslam alemi ve insanlık kulaklarını tıkamakta, hiçbir şey olmuyormuş gibi yaşamlarına devam etmektedir” dedi.

Anaç,”Her Müslüman ailenin evine bir Çin’li yerleştirmeye başladılar, kardeşlerimizi bıktırmak, yıldırmak için her şeyi vicdansızca yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar” : “Dünya ise bütün bu olanlara karşın üç maymunu oynuyor sessiz kalmaya devam ediyor. Doğu Türkistan bizim kanayan yaramız, bizim insanlık vazifemiz. Elbet bir gün Kürşad ve askerleri gibi tekrar kapılarına dayanırız. Müslüman Türk kardeşlerimize sesleniyorum; bu zulme sessiz kalmayalım, gereğini yapalım, sağ duyulu olalım. Doğu Türkistan’da uygulanan zulümlere sessiz kalmamak ve yaşananları dünyaya duyurmak zorundayız” dedi.

Doğu Türkistan’ın uzun yıllardan beri komünist Çin zulmü altında kan ağladığını ve tüm dünyanın gözü önünde korkunç işkencelere maruz kaldığını belirten BBP Espiye ilçe Başkanı Ömer Anaç, “Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanların asgari insan haklarından mahrum olmuşlardır. Dünya üzerindeki tüm insan hakları örgütlerinin beyanları doğrultusunda Doğu Türkistan’ın günlük yaşamda insan haklarının söz konusu dahi olmadığı bir yer haline gelmiştir. Bugün Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz, yaşam, hürriyet, kişi emniyeti, hane mahremiyeti, adil yargılanma, savunma, seyahat haklarının elinden alınması, işkence, keyfi ve yargısız tutuklanma, mal varlıklarına el konulma, kültürel değerlerinden mahrum bırakılma gibi birçok durumla karşı karşıyalar. Sadece Doğu Türkistan halkının değil tarih ve kültürlerini yok etmek isteyen kızıl terör devleti aralarında 800 yıllık camilerin de olduğu binlerce cami ve tarihi mekanı yıkmış Müslümanların can damarları olan alimlerimizi çeşitli bahaneyle tutuklayıp bir kısmını da katletmiştir. Çin’in Uygur Türklerine zulmü devam ediyor. Fikri ıslahat çalışmaları adı altında milyonlarca Doğu Türkistanlı kardeşimiz kamplara kapatılmış durumda. Kimliklerinden, kültürlerinden, inançlarından vazgeçmeyenler ya ağır işkencelere tabi tutuluyor, ya da kurşuna diziliyor. Bunu herkes duysun. Her milletin bağımsız yaşama hakkı vardır” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasına, Büyük Birlik Partisi ilçe başkanı Ömer Anaç, başkan yardımcısı İhsan Kaya, İyi Parti Espiye ilçe başkanı Salim Bekçi, Yeniden Refah Partisi Espiye ilçe başkan yardımcısı Osman Bayram, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe temsilcisi Mehmet Peker ve Eşref Bodur, Saadet Partisi Espiye ilçe başkan yardımcısı Ramazan Çelebi, EGİD başkanı Eray Tiryaki ile ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ