$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Kadın doğumcular ‘Yaşasın Anneler’ panelinde buluştu

Kadın doğumcular ‘Yaşasın Anneler’ panelinde buluştu
  • 25.09.2019
  • 446 kez okundu
Reklam

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Ordu-Giresun Şubesi tarafından “Yaşasın Anneler, Anneler Yaşasın ve Planlı Gebelik” konulu panel düzenledi. Toplantıda 50’ye yakın kadın doğum uzmanına özellikle doğum sonrası kanamalar hakkında eğitimler verildiği belirtildi.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Başkanı Prof. Dr. Ateş Karateke, panele ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada “Türkiye’de son 20 yıla bakıldığı zaman anne ölümleri açısından oldukça iyi noktaya geldiğimizi düşünüyoruz.” diye konuştu.  Türkiye’de yaklaşık 6 bin kadın doğum uzmanı bulunduğunu belirten Karateke,kadın doğum uzmanlarının gebeliğe bağlı anne ölümlerini azaltmak için ellerinden geleni yaptığını vurgulayarak”Türkiye’de son 20 yıla bakıldığı zaman anne ölümleri açısından oldukça iyi noktaya geldiğimizi düşünüyoruz.” İfadesini kullandı.

Toplantıyı organize edenler arasında, TJOD Ordu-Giresun şubesi başkanı, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 5 yıl görev yapan Kadın Hastalıkları, Doğum, Tüp Bebek ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç.Dr. Melahat Atasever de vardı. Atasever, ise yaptığı açıklamada “bu toplantıyı düzenlemekte amacımız; ildeki ve ilçedeki doktorlarımıza anne ölümleri azaltabileceğimiz bilgileri paylaşmak,  onlara bu konuda bilimsel destek vermektedir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ