$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

İYİLİK ARTSIN DİYE ÇALIŞIYORLAR

Diyanet İşleri Başkanlığınca, aile konusunda toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik düzenlenen “Ailemde İyilik Var” temalı fotoğraf ve kısa film yarışmasına başvurular devam ediyor. Yarışmaya katılımın artırılmasına yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantı İl Müftülüğünde gerçekleştirildi.

İYİLİK ARTSIN DİYE ÇALIŞIYORLAR
  • 29.03.2019
  • 615 kez okundu
Reklam

Giresun Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Giresun Üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerini sürdürüyor.

İl Müftülüğünde düzenlenen kahvaltı programında ‘Ailemde İyilik Var’ temasıyla gerçekleştirilen ödüllü yarışmanın tanıtım çalışmaları istişare edildi.

Giresun Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Fatih Buğra Şimşek, aile konusunda toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla düzenlenen yarışmaların daha geniş kitlelere duyurulması için çalıştıklarını belirterek,  “Yarışmayla aileden başlayarak toplumda iyiliği yaymak; sevgi, şefkat ve merhamet gibi değerlere dair farkındalık oluşturmak, aile içi iletişimin ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek, aile bağlarının güçlendirilmesine katkı sağlamak, toplumda iyi aile örneklerini ön plana çıkarmak, milli ve manevi değerlerin yansıtıldığı eserlerin ortaya çıkmasını sağlamak hedefleniyor. Bizlerde iyiliğin artmasına vesile olmak için yarışmanın duyurulması ve tanıtılması için elimizden geleni yapıyoruz.”dedi.

Programa Giresun Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Birgül Pehlivan, Giresun Üniversitesi  İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Genç Diyanet Topluluğu Akademik Danışmanı Kamil Ruhi Albayrak, Giresun Üniversite Camii İmam Hatibi Bilal Davutoğlu, Manevi Danışman Gülgün Hoşnut Göl, ADRB bürosu vaizleri Zeynep Özdemir, Fatma Albayrak, TDV Giresun Rabia Hatun Yurdu Temsilcisi Aynur  Akten, Kur’an kursu öğreticisi  Hacer Adatepe, Genç Diyanet Topluluğu Başkanları Zahit Emre Türkoğlu, Medine Parlak, Genç Diyanet Topluluğu üyeleri, Genç Diyanet Gönüllüleri katıldı.

TOPLULUKTAN MÜFTÜ ORAL’A ZİYARET

Genç Diyanet Topluluğu ve Genç Diyanet Gönüllüleri Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

İl Müftüsü Muhittin Oral ise, “Genç Diyanet Topluluğu’nu çalışmalarından ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Topluluğun gerçekleştirdiği programlara desteğimiz devam edecektir.”ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ