$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

İSTİFANIN ARDINDAN CAN ATANDI!

Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un ani kararla istifasının ardından Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Can atandı.

İSTİFANIN ARDINDAN CAN ATANDI!
  • 01.06.2019
  • 857 kez okundu
Reklam

Bahçede yapılan karşılama töreninin ardından Makama çıkan Rektör vekili Prof. Dr. Yılmaz Can, yapılan törenle Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan Rektörlük görevini devraldı.

Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’a yeni görevinde başarılar dileyerek, son üç yıl içerisinde GRÜ’de yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi ve GRÜ açısından yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu bildirdi

“CAN GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAKTIR”

Coşkun, “Sağlık sorunları gerekçesiyle sunduğum istifam YÖK tarafından kabul edilmesinin ardından değerli hocamız Prof. Dr. Yılmaz Can gelen resmi yazıyla GRÜ Rektör Vekili olarak atandı. Yeni dönemde birlik ve beraberlik içerisinde Üniversitemizin bir adım daha ileri gitmesi noktasında bir öğretim üyesi olarak Üniversitemiz için çaba sarf etmeye devam edeceğim. Prof. Dr. Yılmaz Can, daha önce Üniversitemizde Rektörlük yapmış, Giresunlu olan, Üniversiteyi ve idareciliği bilen tecrübeli bir hocamızdır. Kendisinin bu görevi layıkıyla yapacağından kuşku duymuyorum. Bundan sonra da işbirliğine hazır olduğumu bildirmek istiyorum. Bu vesileyle Prof. Dr. Yılmaz Can hocama hayırlı olsun diliyorum” dedi.
“KAVGADAN YANA DEĞİLİM”
YÖK tarafından vekil rektör olarak atanan Prof. Dr. Yılmaz Can ise Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a üç yıllık süre zarfında üniversiteye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Yılmaz Can şunlara yer verdi; “Başta Prof. Dr. Cevdet Coşkun olmak üzere Üniversiteye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Doğduğum ve büyüdüğüm şehre hizmet etme gayretimi her zaman taşıyorum. Beni tanıyanlar bilirler, kavgadan yana değilim. Kavganın ve çatışmanın olduğu yerde üretkenliğin olmadığını biliyorum. Güzellik ve iyilik üreten, dürüst ve namuslu olan herkesle yol yürümeye hazırım. 2012 yılında ayrıldığım bu üniversiteden kaldığım yerden inşallah devam edeceğim.”
Rektörlük makamında düzenlenen törende Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile basın mensupları hazır bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%