$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

İŞTE ŞENLİKOĞLU’NUN 3. PROJESİ

AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Şenlikoğlu, Giresun için 3. Devasa projesini açıkladı. Şenlikoğlu’nun Giresun için 3. Projesi “Denize Kavuşan Şehir-1” projesiyle Aksu bölgesinde park ve rekreasyon alanları oluşturulacak. Projede, galericiler sitesi ile Keşap Tüneli mevkiinde modern balıkçı barınağı ve su ürünleri merkezi de bulunuyor. Proje aynı zamanda 640 kişiye istihdam sağlayacak.

İŞTE ŞENLİKOĞLU’NUN 3. PROJESİ
  • 17.02.2019
  • 1.016 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, “Denize Kavuşan Şehir-1” projesinin tanıtımını yaptı. Şenlikoğlu, AK Parti Giresun İl Başkanlığında düzenlediği tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kentin doğusunda güzel bir rekreasyon alanı oluşturarak şehre nefes aldıracak bir proje oluşturduklarını söyledi.

237 BİN METREKARE YEŞİL ALAN OLUŞTURULACAK

Projeyle 237 bin metrekare yeşil alan oluşturacaklarını ifade eden Şenlikoğlu, bölgedeki yeşil alan sıkıntısının giderileceğini kaydetti. Şenlikoğlu, projede Boğacık Deresi’nin batısı ve doğusu şeklinde iki bölgenin yer aldığını belirterek, “Bir bölümünde 80 dönümlük bir arazi mevcut, burayı 42. Alay Parkı şeklinde nitelendirdik. Doğu tarafını da 47. Alay Parkı şeklinde nitelendirdik.” dedi.

GİRESUN GALERİCİLER SİTESİNE KAVUŞUYOR

Projede bir galericiler sitesi oluşturduklarını dile getiren Şenlikoğlu, sanayi sitesi girişindeki eski çöp alanını rehabilite ederek geniş ve güzel bir alan oluşturacaklarını aktardı.

Şenlikoğlu, projede fındık, çay, çikolata gibi yerel ürünlere dönük satış reyonları da oluşturduklarını belirterek, “Gezi alanları, yeşil alanları, çocuklar için alanlar oluşturmayı planlıyoruz. Yoldan geçen insanlar için Giresun’un yerel ürünleriyle alakalı alışveriş yapabilecekleri bir bölgenin olmamasından şikayetçiyiz. Bu bölge buna da hitap edecek.” diye konuştu.

MODERN BALIKÇI BARINAĞI VE SU ÜRÜNLERİ MERKEZİ İNŞA EDİLECEK

Aksu Deresi ile denizin karıştığı noktanın adayla karanın en yakın olduğu nokta olduğuna dikkati çeken Şenlikoğlu, bu noktadan yine adaya gidiş gelişler, balık tutma ve diğer aktivitelerle alakalı ciddi manada düzenlemeler olduğunu aktardı. Şenlikoğlu, projede balıkçı barınağının da yer aldığı bilgisini vererek, şöyle devam etti:

“Şehrimizde balıkçı barınaklarında düzenlemeyle alakalı ciddi bir ihtiyaç var. Şehrimiz, aynı zamanda balığıyla da ünlü bir şehir. Bu bölgede balıkçı hali oluşturma hedefimiz var. Hedefimiz 500 bin kasalık soğuk hava depolu bir balıkçı hali oluşturmak.”

Projede bölgeyi düzenleyerek aynı zamanda şehrin vizyonuna katkı yapacaklarını ifade eden Şenlikoğlu, bölgeden şehre giriş yapan insanların algısını düzeltmiş olacaklarını kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ