$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

İŞTE GRÜ’NÜN HEDEFİ

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Üniversitesi’nin Piraziz’den Eynesil’e, Eynesil’den Çamoluk’a büyük bir aile olduğunu ifade etti.

İŞTE GRÜ’NÜN HEDEFİ
  • 08.02.2019
  • 385 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Güre Yerleşkesinde bulunan Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri, Devlet Konservatuvarı, Merkezi Araştırma Laboratuvarı, Kütüphane ve Dokümantasyon, Öğrenci İşleri ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlıklarında incelemelerde bulundu. Giresun Üniversitesinin çok büyük bir aile olduğunu söyleyen Coşkun şöyle konuştu;

“Bu ziyaretlerde bir kez daha gördük ki çok büyük bir üniversiteyiz. 30 bini aşkın öğrencimiz, 1600’ün üzerinde de akademik ve idari çalışanımız var. Çamoluk’tan Eynesil’e, Piraziz’den Şebinkarahisar ve Alucra’ya kadar şehrin birçok noktasında bulunuyoruz. Oralara etki ediyoruz. Şu ana kadar gezdiğimiz yerlerde memnuniyetle şunu gördük ki küçük veya çözümü kolay aksaklıklar dışında kronikleşmiş büyük bir problemimiz yok.  Her ailede olduğu kadar bizde de bazı sorunlar olabiliyor.  Bunları çözmeye veya bu sorunları yönetilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu Üniversitede hem bir çalışan hem de yönetici olarak masanın her iki tarafında da bulundum. Bu nedenle sizleri de çok iyi anlıyorum. Yaptığımız çalışmalarda bu iki bakış açısına göre hareket etmeye çalışıyoruz. Fakat, yine de bizim bilemediğimiz ya da fark edemediğimiz noktalar olabilir. Bu ziyaretlerde de sizlerin düşüncelerini ve önerilerinizi birinci ağızdan dinlemek istiyoruz.”

GRÜ’nün ihtisaslaşma çalışmalarına da değinen Coşkun, Sağlık Turizmi ana başlığı üzerinde durduklarını ve bununla ilgili istişarelerin yapıldığını, kadro planlamalarını yaparken de ihtisaslaşma alanlarını düşünerek hareket edeceklerini söyledi. Projenin hayata geçmesiyle hem Giresun Üniversitesinin hem de Giresun’un önemli kazanımlar elde edeceğini dile getiren Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Türkiye’de farklı alanlarda İhtisaslaşmış üniversitelerin olduğunu, GRÜ’nün de bunların arasına katılmasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ