$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

İşletmeler Aksa Elektrik’ten şikayetçi!

Giresun’da elektrik dağım ve pazarlama hizmeti veren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş, koronavirüs salgını sonrası yeni normalleşme sürecinde işletmelerin korkulu rüyası haline geldi.

İşletmeler Aksa Elektrik’ten şikayetçi!
  • 12.07.2020
  • 400 kez okundu
Reklam

Pandemi sürecinde kapalı olan işletmeler, yüklü elektrik faturaları ve 31 Temmuz’a kadar uzatıldığı açıklanan ancak birçok işletmeye uygulanmayan taksitlendirme ile uğraşıyor.

Giresun ve Samsun’da otel işletmeciliği yapan Ahmet Gökhan Tosun, pandemi dönemi ve öncesine ait elektrik faturalarını taksitlendirerek istemesine rağmen ret cevabı aldı ve işletmesinin elektriğinin kesilmesiyle karşı karşı kaldı. Bir şekilde Aksa Elektriğe fatura bedelini ödeyerek otelinin elektriğinin kesilmesi önleyen Tosun bu duruma isyan etti. Pandemi sonrası Aksa yetkilileriyle görüşerek 66 bin liralık elektrik borcunu ağlaya yalvara 3 taksit yaptırdığını, ilk taksit tutarı olan 22 bin lirayı 15 Haziran tarihinde yatırdığını belirten Tosun, “Bu olayın üzerinden 1 ay geçemeden Aksa tarafından taksit başvurumun kabul edilmedi, borcumun tamamını ödememem halinde işletmenin elektriklerinin kesileceği beyan edildi. İşçilerimin maaşını ödemedim gittim Aksa’nın elektrik parasını ödedim. Samsun’da da otelim var. Orada elektrik hizmeti veren YEPAŞ elektrik borcuma karşılık 7 taksit yaptı” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ