$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

İŞKUR’dan istihdam sağlayan firmalara tam destek

İŞKUR Genel Müdürüm Cafer Uzunkaya, Giresun’da işyeri ziyaretlerinde bulunarak, Eğitim Bir-Sen Giresun Şubesi tarafından düzenlenen “Teknolojik Dönüşüm Sürecinde Geleceğin Meslekleri” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

İŞKUR’dan istihdam sağlayan firmalara tam destek
  • 02.12.2019
  • 435 kez okundu
Reklam

Giresun ziyareti kapsamında 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde istihdama önemli katkıları bulunan firmaları ziyaret eden Genel Müdür Uzunkaya, firma yetkililerine teşvikler hakkında bilgi vererek, güçlü istihdam için işbirliği alanları hakkında istişarelerde bulundu. Genel Müdür Uzunkaya, İŞKUR İl Müdürü Mustafa Sarı ve İl Müdür Yardımcısı Rıfat Ayar’dan da Giresun’da İŞKUR tarafından yürütülen çalışma ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Genel Müdür Cafer Uzunkaya, Eğitim Bir-Sen Giresun Şubesi tarafından düzenlenen “Teknolojik Dönüşüm Sürecinde Geleceğin Meslekleri” konulu konferansta yaptığı konuşmada ise Türkiye’de, 2018 yılında 1 milyon 240 bin 308 kişiyi işe yerleştirdiklerini belirterek bu sayının 2019 yılı itibariyle 1 milyon 370 binlere geldiğini kaydetti. Türkiye’nin en büyük mesellerinin bir tanesinin iş beğenmeme olduğuna dikkat çeken  Uzunkaya, “İş başı eğitim programları konusunda herkes memnun ama işverenler bize çalışacak elaman bul diyorlar. Eleman arıyoruz. Biz bu gerçeği söylediğimizde iş bulamıyoruz diyor insanlar, işverenlerde eleman bulamıyorlar” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%