$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İŞKUR’DAN 1200 KİŞİYE İŞ KAPISI

Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü il genelinde 1.200 kişiyi TYP kapsamında istihdam ediyor.

İŞKUR’DAN 1200 KİŞİYE İŞ KAPISI
  • 14.12.2018
  • 1.232 kez okundu
Reklam

İlimiz genelinde işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında Giresun Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, 1.200 vatandaşın faydalanacağı Toplum Yararına Program (TYP) hazırladı.

İŞKUR İl Müdürlüğü ile İl genelinde faaliyet gösteren 31 kamu kurum ve kuruluşu arasında imzalanan sözleşmeler kapsamında 6 ay süre ile program uygulaması yapılacaktır.

Programlar kapsamında istihdam edilen kişiler, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar da ve İlçe belediyelerinde çevre temizliği, ağaçlandırma, çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarında görev alacaklar Düzenlenmesi kararlaştırılan programlarda çalışmak isteyen vatandaşların; 17 Aralık 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar İŞKUR İl Müdürlüğünden, İlçe Kaymakamlıkları ve İlçe Belediyelerinde bulunan İŞKUR Hizmet Noktalarından veya  www.iskur.gov.tr internet adresinden başvurularını yapmaları gerekmekte.

Programlara alınacak katılımcılar; başvuru süresi içinde programlara katılmak üzere başvurusunu yaptırmış olan,  işsizler arasından, 20 Aralık 2018 Perşembe günü 10:00 – 17:00 saatleri arasında, Giresun Merkez Aksu Şehit Hakan Gemici Ortaokulu Spor Salonunda yapılacak olan noter kurası yöntemi ile belirlenecek. Kura işlemi, vatandaş, katılımcı aday ve basınına açık bir şekilde gerçekleştirilecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ