$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

İRAN’LA TİCARET İVME KAZANIYOR

İRAN’LA TİCARET İVME KAZANIYOR
  • 20.12.2018
  • 844 kez okundu
Reklam

İran ile Giresun arasında ticaret işbirliği geliştirilecek. Son dönemde İran ile Giresun arasındaki karşılık ticari ilişkiler güç kazandı. İran’ın Maku Serbest Bölgesi Genel Müdürü Gholamreza Soleimani ve beraberindeki heyet, Giresun Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, İran’la olan ilişkilerin daha ileriye taşıyacağını ifade etti.

İki komşu ülke arasındaki dostluk başta olmak üzere ticari ilişkilerin daha yukarılara taşınması için hep birlikte gayret göstereceklerini belirten Çakırmelikoğlu, “Burada yapacağınız görüşmeler iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayacaktır. İran’la olan ilişkilerimizi daha ileriye taşıyacağız.” diye konuştu.

Soleimani ise Türkiye ile İran’ın iki dost ve kardeş Müslüman ülke olarak güzel ilişkilere sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu ziyaretimiz Giresun ile Maku Serbest Bölgesi arasında güzel işbirliklerinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Türkiye ile İran arasında önemli bir ticari ilişki var. Amacımız Türkiye-İran arasında ticari hacmin yıllık 30 milyar dolara ulaşmasını sağlamaktır. Bu hedefi gerçekleştirmede Giresun’a önemli rol düşüyor” dedi.

Ziyarette THY Satış Müdürü Yunus Akbulut, DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Çiftçi’de hazır bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ