$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

İnsanlık daha ölmemiş!

Hasta Ömer Usta için bir günde 20 Bin Euro toplandı

İnsanlık daha ölmemiş!
  • 11.02.2020
  • 552 kez okundu
Reklam

İslam KARAOSMANOĞLU
Arnhem-HOLLANDA

HOLLANDA’nın Arnhem kentinde yaşayan Giresun/Eynesilli Usta ailesinin 12 yaşındaki oğulları Ömer Usta’nın tedavisine katkı sağlamak için Hollanda Diyanet Vakfı’na  bağlı Türkiyem Camisinde organize edilen kahvaltı programına yaklaşık bin kişi katıldı. Kahvaltı programından 15 bin 825 Euro  gelir elde edilirken, hesap numarasına da yaklaşık 4 bin Euro havale yapıldı. Böylelikle bir günde ulaşılan rakam 20 bin Euro’ya dayandı.

CAMİ DOLDU TAŞTI

Hollanda Diyanet Vakfına bağlı Arnhem Türkiyem Camisinde organize edilen kahvaltı programının gizli kahramanı işkadını Giresun/Eynesilli Nevin Dikici haber ajansımıza şunları söyledi: “Usta ailesiyle kan bağım var. Yıldırım Usta yeğenim oluyor. Onun oğlu Ömer’de benim canımdır. Onların derdi benim de derdim sayılır. Ne yapabilirim diye düşündüm ve Türkiyem Camisin’de bir kahvaltı organizasyonunu gerçekleştirdik. Bu denli ilgi olması bizi insanlık adına çok mutlu etti. Demek ki insanlık daha ölmemiş. Gerek kahvaltı programımıza teşrif eden gerekse hesap numarası aracılığıyla bağışta bulunan büyük, küçük herkese teşekkür ederim” dedi.

Arnhem’deki kahvaltı programına duyarlı vatandaşlarımızın yanı sıra DENK Partisinin lideri Tunahan Kuzu ve selçuk Öztürk’de katılarak destek verdiler.

200 BİN EURO’YA İHTİYAÇ VAR

Beyninde kötü huylu bir tümör tespit edilen ancak yaşı küçük olduğu için ameliyat edilemeyen ve ilaç tedavisinin tamamlanması için Ömer Usta’nın 200 bin Euro’ya ihtiyacı var. Arnhem Türkiyem Camisin’deki organizasyondan sonra bu meblağın yüzde 30’luk bölümü toplandı. Ömer Usta için açılan kampanya ya;  “Stichting Ömer Usta NL35 INGB 0006 7457 40”  nolu hesaptan havale yapmak mümkün.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%